Turistika v okolí hlavného mesta? Máme pre vás zaujímavé tipy!

Turistika v okolí hlavného mesta? Máme pre vás zaujímavé tipy!

by spravca

Plánujete vyraziť za turistikou a užiť si neopakovateľné výhľady? Nemusíte chodiť ani ďaleko, v okolí Bratislavy sa nachádzajú skvelé možnosti aj pre menej zdatných turistov, zvládnu ich bez problémov aj deti. Aké malokarpatské kopce by ste si rozhodne mali vyšliapať a ktoré miesta navštíviť?

Devínska kobyla a Sandberg

Pre Bratislavčanov je návšteva unikátnej národnej prírodnej rezervácie Devínska kobyla niečo ako nevyhnutnosť. Týmto územím viedla známa Jantárová cesta a lokalitu si obľúbili aj Kelti i Rimania. Nie je ničím výnimočným nájsť na tomto mieste rôznorodú flóru, fosílne ostatky a rôzne archeologické nálezy dôb minulých. Na jej vrchole je postavená vyhliadková veža, ktorá ponúka neopakovateľný výhľad na zrúcaninu hradu Devín, Alpy, Viedeň  či zámok Schloss Hof. Za zmienku stojí prechádzka Náučným chodníkom Devínska Kobyla E2, ktorý ponúka aj rôzne informačné tabule a geologické múzeum v bývalom lome. Aby sa vám po nerovnom teréne dobre šliapalo, nezabudnite si pohodlnú turistickú obuv. Kvalitné kúsky ponúka značka CMP, určite sa rozhliadnite v ich ponuke.

Kopec Skalnatá s trávnatým povrchom

Turistika v okolí hlavného mesta? Máme pre vás zaujímavé tipy!

Skalnatá (704 m.n.m.) ponúka okrem turistiky aj možnosti na stanovanie a opekanie, stačí si zabaliť do turistických ruksakov karimatku a deku, teplé funkčné oblečenie Ortovox, pribaliť niečo dobré pod zub a hor sa na výlet. K dispozícii sú viaceré ohniská a terén ako stvorený na stanovačku. Túto nenáročnú túru zvládnu bez problémov aj mladší rodinní príslušníci, náročné je len záverečné stúpanie. Odmenou vám budú krásne výhľady, zazriete aj rozhľadňu Veľká Homola. Zaparkujte na parkovisku pri Zochovej Chate v Modre alebo vyrazte z Kuchyne – dĺžku trasy si vyberte podľa svojich možností.

Druhý najvyšší vrch Malých Karpát – Vysoká

S výškou 754 m. n. m. sa Vysoká pýši nielen povesťou najkrajšieho vrchu, ale aj druhým miestom hneď za Zárubami s výškou 768 m.n.m. Ak hľadáte dokonalé panoramatické výhľady, vyberte sa rozhodne sem. Na vrchu kopca nájdete drevený kríž, ktorý býva často miestom pre zvečnenie neopakovateľných turistických chvíľ. Cesta k nemu trvá cca 1 až 2 hodiny, nezabudnite staviť na kvalitné oblečenie, siahnite napríklad po spoľahlivej značke Dynafit.Turistika v okolí hlavného mesta? Máme pre vás zaujímavé tipy!

Vápenná alebo Roštún

So svojimi 752 m.n.m. Vápenná, pôvodným názvom Roštún, obsadila bronzové miesto, teda je tretím najvyšším vrchom v Malých Karpatoch. Tento kopec nájdete nad obcami Sološnica a Plavecké Podhradie, ponúka výhľad na nekonečné lesy bez ľudského zásahu. Ak vystihnete pekné počasie, môžete sa tešiť na panorámu Karpát, Tribeč alebo Považský Inovec. Výstup trvá približne hodinu, no určite urobíte dobre, ak stavíte na turistické oblečenie, v ktorom vás neprekvapí žiadne počasie. Pozrite sa do ponuky značiek Salomon alebo Salewa, ktoré sú mimoriadne obľúbené medzi všetkými milovníkmi aktívneho životného štýlu.

Veríme, že sme vás inšpirovali k pohybu, či už si vyberiete niektorý z našich turistických tipov na výlety alebo vyrazíte na „obyčajnú“ prechádzku lesom, je na vás. V okolí Bratislavy nájdete veľa možností, kam sa vydať a stráviť aktívne svoj voľný čas. Za zmienku určite stojí Koliba – Kamzík, prechádzka račianskymi vinicami, okolie rieky Moravy v Devínskej Novej Vsi, Lužné lesy a nábrežie Dunaja či Železná studnička pri Patrónke. Nezabudnite sa na svoje výlety vybaviť vhodným turistickým vybavením – kvalitným oblečením a obuvou, ktorú nájdete na belda.sk.

 

You may also like