Tipy pre začiatočníkov na jazdu na štvorkolke

Tipy pre začiatočníkov na jazdu na štvorkolke

by spravca
0 comment

Ak ste prvýkrát majiteľom štvorkolky, je tu veľa čo sa musíte naučiť predtým, než naštartujete motor a vydáte sa na jazdu. Aby ste sa uistili, že robíte veci správne, je dôležité sa naučiť základy. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri prvých kilometroch na štvorkolke.

Naučte sa základy štvorkoliek

Keď začínate s jazdou na modely štvorkolky can am, nekomplikujte si to a spoznávajte svoje vozidlo časom. Na to stačí niekoľko krokov.

Začnite s jednoduchým modelom

Mať vysokovýkonnú mašinu môže znieť zábavne, no príliš veľa výkonu môže byť zlé. Poslednú vec, ktorú v začiatkoch potrebujete je stratiť kontrolu nad vašou štvorkolkou. Preto zvoľte radšej jednoduchý, menej výkonný model, na ktorom sa naučíte poriadne jazdiť.

Prečítajte si manuál k štvorkolke

Dozviete sa tak niečo o vašom modely a budete vedieť, kde sa nachádzajú jednotlivé časti a ako môžete ovládať svoje vozidlo. Užitočných informácií nikdy nie je dosť.

Ako začať jazdiť svoje úplne prvé kilometre

Vezmite so sebou skúseného kamaráta, ktorý vlastní štvorkolku už nejaký ten čas a môžete sa od neho priučiť.

Začnite pomaly

Akcelerácia na štvorkolke je rovnaká ako na motorke. Pre nových jazdcov je dôležité vedieť ako štvorkolka reaguje pri akcelerácií, čo pomáha budovať sebadôveru. Ak budete dávať príliš veľa plynu, môže to spôsobiť vyskočenie predného konca štvorkolky a preto si precvičte uvoľnenie plynu, aby vaša jazda bola predovšetkým bezpečná a stabilná.

Naučte sa správne preraďovať

Ak ste sa učili jazdiť na aute, zrejme ste to robili na opustenom parkovisku, kde ste skúšali spojku a preraďovanie rýchlostných stupňov, až kým ste nezískali dostatočné sebavedomie na jazdu po ulici. Rovnaké pravidlá sa dajú aplikovať pre jazdu na štvorkolke.

Poloha na jazde

Dobrá poloha na jazde vám pomôže cítiť sa počas jazdy pohodlne a mať lepšiu kontrolu nad vozidlom. Správne uloženie nôh a pevné držanie rukovätí vám pomôže zabrániť zraneniu. Pracujte na svojej pozícii pri jazdení. Zatiaľ čo štvorkolka má riadidlá ako dirtbike, riadenie je iné. Budete neustále používať svoje telo, aby ste si pomáhali rovnomerne rozložiť váhu. Ale zatiaľ čo by ste sa na špinavom bicykli opreli do zákruty, na štvorkolke sa nakloníte na opačnú stranu hybnosti. Takže ak odbočíte vpravo, budete sa cítiť tlačený doľava a budete sa chcieť nakloniť doprava.

 

 

 

 

 

You may also like