Aquapark Senec

Kúpaliská a akvaparky v okolí Bratislavy: Kde sa Bratislavčania okúpu?

by spravca

Bratislava je najväčšie mesto na Slovensku, hlavná metropola, a predsa nemá svoj vlastný akvapark, alebo aspoň kúpalisko s vodnými atrakciami, ktoré by malo výraznejšie prepracovaný marketing a fungovalo pre širokú verejnosť. Neraz sme sami riešili, kam sa vlastne ísť okúpať, ak nechceme preplnené Zlaté Piesky, kde fajčí každý druhý, nehľadiac pritom na fakt, že hneď vedľa nich je kočík s dieťaťom, ba často aj vlastným. A nechceme ani plaváreň, ktorá stále nie je o tom pravom kúpaliskovom… Kde sa teda chodia Bratislavčania kúpať?

Aquapark Senec

Aquathermal Senec, a.s.
Najvýraznejší a pre Bratislavčanov najbližší je akvapark Senec, ktorý ponúka tobogany, niekoľko bazénov, teplý bazén, ale hlavne relaxačný svet s rôznymi procedúrami, saunou, parnou saunou, kde si na svoje prídu rodiny s deťmi, deti, aj jednotlivci. (FOTO v článku)
www.aquathermal.sk

Thermal Park, Dunajská Streda
Termálne kúpalisko v Dunajskej Strede je síce 40 minút od Bratislavy, ale na parkovisku stojí mnoho áut z nášho hlavného mesta. Cesta sem sa pre mnohých oplatí, aj keď vás na mnohých miestach skôr oslovia po maďarsky, ako slovensky. Teplá voda prístupná celoročne vo vnútri s prechodom aj von, stojí za to. V lete prístupný tobogan a ubytovanie zas robí miesto cieľom pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu viacero bazénov s rôznou teplotou a aj wellness.
www.thermalpark.sk

Kúpalisko Castiglione, Trnava
Mesto Trnava môže prilákať na mestské kúpalisko Castiglione. Disponuje jedným veľkým bazénom bez toboganov. Otvorené je len počas letnej sezóny. Kúpalisko tvorené 50 metrov dlhým plaveckým bazénom s vyhrievanou vodou má aj detské bazény a volejbalové ihrisko. Nachádza sa na ulici J. Slottu 45. Telefonický kontakt je uvádzaný 033/5501541, alebo 033/5443115. Kúpalisko nemá výrazné stránky a ani informácie na webe.

Kamenný Mlyn, Plavecký Štvrtok
Medzi Lozornom a Malackami nájdete obec Plavecký Štvrtok. Záhorie nie je tak ďaleko pre Bratislavčanov a tak sa môžu vydať aj týmto smerom a užívať si vodu v kúpalisku Kamenný Mlyn. Biobazén Borovica má vstupné pre dospelých 6 EUR a deti od 6 do 12 rokov 4 EUR. Vstupné a skrinky sú riešené cez čipový náramok. Otvorené každý deň od 10:00 do 20:00 hod.
www.kamennymlyn.sk

V Trnavskom kraji a už trochu ďalej sa nachádza kúpalisko Galandia v meste Galanta. Nachádza sa na okraji mesta pri športovom areáli na ulici Kpt. Nálepku 43/2373. Zariadenie je čisté, príjemné a hoci neponúka zásadne veľké atrakcie, poteší rodiny s deťmi, ktoré ho využívajú azda najčastejšie. Obsahuje veľký bazén a dva menšie vo vnútri. Vonku s anachádza ďalší spolu s toboganom, ktorý sa otvára 1. júna a teda na Deň detí. Nechýbajú reštauračné zariadenia a wellness.
www.galandia.sk

Thermal Corvinus, Veľký Meder
Za Dunajskou Stredou v meste Veľký Meder môžete navštíviť na ulici Promenáda 3221/20 kúpalisko s nezameniteľným názvom Corvinus. Termálne kúpalisko ponúka aj služby Wellness.
www.thermalcorvinus.sk

You may also like

Leave a Comment