elements resort

Aquapark v Šamoríne: Elements resort vás milo prekvapí

by spravca

Ešte donedávna mnohí ani len netušili, že máme hneď pri Bratislave ďalší akvapark. Hoci sa ani nepasuje za akvapark, je ním aj bez protestov. Vo vnútri na vás čaká miesto v celoročnej prevádzke, ktoré vonku poskytuje plávanie vo veľkom 50 metrovom olympijskom bazéne, ako sa hovorí tým bazénom, ktoré spĺňajú náročné podmienky, ale tiež vonku nájdete dva dlhšie tobogany a väčšie šmýkľavky pre deti.

elements resort

Von sa prechádza aj z vnútra z teplej vody, kde si môžete užiť trysky rôzneho druhu, bublinkové kúpele a zaplávať si v rôznych zákutiach, ktoré zložitý bazén ponúka. Spojený s vnútrom, ktorého súčasťou je divoká okrúhla rieka má vo vnútri aj známy polkruh, v ktorom tak radi ľudia vytvárajú vlny. INDOOR časť v sebe ukrýva aj 8 líniový 25 metrový bazén ideálny pre súťaženie a plávanie v zime. Tu je chladnejšia voda než v horúcich prameňoch. Súčasťou ponuky sú tiež dva detské bazéniky a viacero trysiek, skrátka všetkých tých hlúpostí, pod ktoré sa veľmi radi postavíte, alebo si na ne radi počkáte. Najlákavejšie sú však aj miestne tobogány. Na rozdiel od väčšiny akvaparkov vám tieto tobogany nevypnú len preto, že čas ukazuje konkrétnu hodinu. Voda a vstup na tobogany sú neustále počas prevádzky a tak sa návštevník nemusí strachovať o to, aby odchádzal z dlhým nosom.

Dobrá atmosféra
Výbornú atmosféru tohto miesta tvorí aj personál. Všade je dostatok plavčíkov. Aj decká, ktoré kašlú na pravidlá, ako to je vždy, keď zmiznú z dohľadu rodičov, nedostávajú agresívnu hubovú polievku. Zdá sa až nenormálne, že plavčíci na tomto mieste disponujú trpezlivosťou a slušnosťou aj voči malým nespratníkom. Vedia upozorniť, no na toľko slušne, že aj upozornený človek nemá pocit ako pes. Všade je príkladne čisto a keďže je zariadenie nové, je aj pocit z jeho používania o niečo lepší. Osobne toto miesto radi navštívime, len čo to čas, financie, aj plánovanie dovolí. Jedným z dôvodov je aj teplota vody, čistota, prístup a ideálna návštevnosť, ktorá sa k večeru zmenšuje. Otvorené do 21:00 v realite znamená, že rodiny s deťmi toto miesto opúšťajú okolo 20:00 a tá posledná hodinka prevádzky vám hrá do karát, ak túžite po výbornej pohode bez hlavy na hlave. Čokoľvek sa spýtate personálu, ochotne povie. Prajem im, nech im vydrží priateľská nálada čo najdlhšie.

Postrehy
Počas celej našej návštevy sme nestretli jediného fajčiara, ktorý by smradil okolo seba dym a nútil tak okolo sediacich, či rodiny s deťmi v záujme vyhnúť sa konfliktu, presťahovať sa inam. Aj napriek tomu nedokážeme s istotou potvrdiť, či je na mieste naozaj zákaz fajčenia, alebo sme len mali veľké šťastie. Teplý prameň je vybudovaný tak, aby bol prístupný aj v zime. Neďaleká Dunajská Streda je známa teplou vodou s výstupom von, čo je počas sneženie a veľmi efektné. V prípade Šamorína sa môžeme tešiť na rovnaký zážitok. Skrinky sa nachádzajú aj vo vnútri, no v prípade vstupu cez vedľajší vstup si nájdete skrinky aj vonku v dvoch blokoch. V blízkosti veľkého bazéna nájdete reštauráciu a stánky, kde môžete konzumovať po pípnutí náramku a platiť až pri odchode. Z celého personálu sme na tomto mieste mali naozaj dobrý pocit. Ceny sú vyššie, no v porovnaní s rovnako vybavenými akvaparkami všade po Slovensku vám nakoniec drahé neprídu.

Cesta sem
V Šamoríne v smere od Bratislavy za pumpou odbočte doprava, od reštaurácie Derby v blízkosti Samošky cez dva kruháče prejdete až takmer k brehu Dunaju, kde vás víta obrovský areál Elements Resort zameraný na kone, parkúrovú jazdu a oddych. Hlavný vstup pri rozľahlom parkovisku, ktoré stráži krásna socha obrovského trblietavého koňa, je doplnený aj o menší vedľajší vstup, ktorý však o 20:00 zatvárajú, takže ak sem dorazíte cez deň tadiaľto, von sa dostanete cez hlavný vchod. Zaujímavosťou vedľajšieho vchodu je, že poskytuje priamy vstup k veľkému olympijskému bazénu s tribúnami, čím je miesto v podstate plnohodnotným miestom pre konanie medzinárodných plaveckých súťaží, ale aj miestom pre tréning budúcich plaveckých hviezd.

Oficiálny facebook: https://www.facebook.com/elementsresort.official
Aqua Arena v Elements Resort: http://www.elementsresort.sk/aqua-arena

You may also like

Leave a Comment