polus

Polus, staršie obľúbené nákupné centrum na Vajnorskej

by spravca

Polus City Center, ako tiež nazývajú známe nákupné centrum s viac ako desaťročnou históriou v širšom centre mesta na Vajnorskej ulici, patrí medzi najstaršie z väčších moderných nákupných možností v Bratislave. Nachádza sa na pomerne známej ulici, ktorá sa tiahne cez Nové Mesto, lemovaná električkou traťou linky 4 a 2. Blízko magistrátu mestskej časti, budovy Partners Group a miestnej plavárne v minulosti bolo parkovisko. Po výstavbe Polusu sa parkovacie možnosti presťahovali do podzemia a aj na poschodie v časti blízkej pre návštevníkov kina. Polus patrí medzi stálice, čomu vďačí svojej polohe, značke, aj ponuke. V posledných mesiacoch však ponuku naštrbilo zhoršovanie technického stavu supermarketu Carrefour, za čo mohol najmä vek dlaždíc, zariadenia a celej prevádzky.

Carrefour bol ťažiskom
Každé nákupné centrum by malo mať aj aj poriadne potraviny. Niektoré majú veľké potraviny, ktoré sami seba vyhlasujú za najlacnejší supermarket, hoci za málo potravín v nich miniete viac, než v TESCO, Lidl či Kaufland. V Poluse má dlhodobo svoju prevádzku Carrefour. Ten sa v súčasnosti bude rekonštruovať. Nešťastným je spôsob, akým prevádzkujú Carrefour dnes. Namiesto zmenšenia priestoru a ponúknutiu niektorého zvyšného tovaru na jednom mieste je len trochu roztrúseného tovaru rozmiestneného po takmer celej prevádzke, po trochách v prázdnych regáloch. Návštevník tak meria priveľmi veľa krokov za niečím, čo ani nenájde. Mnohí sa však tešia na rekonštrukciu a opätovné spustenie predajne. Bola totiž hlavným dôvodov návštevy celého centra. Na druhej strane nedostatok plnej ponuky potravín otvoril brány širšiemu spektru návštevníkov aj v prevádzkach, ktoré dovtedy obchádzali. V Poluse sa dá nájsť niekoľko menších predajní s potravinami, pečivom, či zdravou výživou.

Ďalšie obchody a banky
Polus má viacero značiek a obchodov. Na dvoch poschodiach je zvláštne rozvetvený, čiže môže pôsobiť dojmom, že ste presne v jednej uličke videli obchod a už tam nie je, pritom len nemusíte byť v tej správnej uličke. Pre Polus je charakteristická vstupná veľká hala, pred ktorou je nutné zakrývať si nos. Priveľký počet fajčiarov vytvára z Polusu miesto, kde nestretnúť buchnát po hlave v podobe cigaretového smradu pred vstupom, rovnako ako v EUROVEA pred vstupom do kina, je veľkým šťastím. Vo vstupnej hale sa nachádza niekoľko stánkov s darčekmi, sladkosťami, novinami a tabakom. Na poschodí je priamo prístupný Food Court s prevádzkami viacerých známych firiem amerických, škandinávskych aj domácich značiek stravovacích sietí. Z bánk tu má zastúpenie slovenská väčšina. V krikľavo zelenej banke odporúčame dávať si veľký pozor na všetky potvrdenia a papiere. Aj snaha zrušiť bankový účet, ktorý banka napriek potvrdeniam nezruší, môže byť príležitosťou pre exekútora vydierať vás. Mať správny doklad o zrušení účtu v dávnej minulosti sa môže naozaj oplatiť.

Zábava a kulinárstvo
Polus má vlastné kino siete Cinemax. Otvára sa až nejaký čas po obede a v niekoľkých kinosálach ponúka klasické sedenie často aj s 3D premietaním. Popcorn a sladené nápoje sú tradične šialene drahé, no ak ste náhodou tehotná a máte svoju vlastnú vodu, chvíľu s tým môžete mať pred vstupom problém. Kino však poskytuje pohodlie a parkovisko je pre návštevníkov kina pochopiteľne stále prístupné. Na svoje si tu prídu aj milovníci varenia a kulinári. Funguje tu totiž škola varenia, ktorá je prístupná hneď vedľa herne konzolových hier, ktorá je podporovaná priamo cez XBOX samotným Microsoftom. Škola varenia ponúka kurzy varenia s odborníkmi. V tesnej blízkosti sa tiež nachádza miesto pre hranie pre deti a rodičov s deťmi.

INFO: Recenzie nákupných centier vychádzajú z opakovaných osobných skúseností a skúšaní viac ako len piatich prevádzok a obchodov z viac ako 10 osobných návštev za posledných 12 mesiacov.

You may also like

Leave a Comment