gerasdorf Viedeň G3

Nákupy v Gerasdorfe pri Viedni v komplexe G3 s predajňami Saturn a Primark

by spravca
0 comment

V poslednom roku je pre mladých Bratislavčanov zaujímavým miestom na výlet aj tak trochu neobvyklá destinácia G3 nákupné centrum severne od Viedne. Zaujímavosťou a dôvodom, prečo je toto miesto tak populárne najmä medzi Bratislavčanmi, Prievidzanmi, Nitranmi a Trnavčanmi, je fakt, že medzi mnohými obchodmi, ktoré sa tu nachádzajú, je tu kľúčová predajňa Primark. Túto značku poznajú mnohé mladé ženy z Londýna, najmä tie, ktoré tam v minulosti pracovali v čase boomu au-pair práce a ďalších sezónnych brigádach. Nadšenie z tohto obchodu sa ďalej rozšírilo aj medzi turistov navštevujúcich Londýn. Po otvorení pobočky pri Viedni sa tak automaticky záujem presmeroval sem, k čomu pomohla aj relatívna dostupnosť. Autom je to do obce Gerasdorf, na ktorej okraji toto veľké a neprehliadnuteľné nákupné centrum stojí, je to približne hodina až hodinka a pol po ceste, prípadne do 40 minút po diaľnici. Pre zákazníkov je dostatok parkovacích miest.

gerasdorf Viedeň G3

Predajne
Predajne v celom veľkom komplexe sú rôzne. Niekoľko potravín bez držania si monopolu, ako to býva u nás, ponúkajú pokojne aj rovnaký druh sortimentu, samozrejme pod inou hlavičkou inej siete a v iných cenách. Stretnete sa tak napríklad s troma predajňami potravín, s veľkým množstvom aj svetových značiek a rôznych outlet predajní. S niekoľkými hračkárstvami, fast foodom, kaviarňami a s mnohým iným sortimentom. Najväčší ťahúň je Primark predajňa odevov a doplnkov pre ženy aj mužov, či deti. Zaujímavým je aj obchod Saturn, ktorý ponúka elektroniku, v cenách podobných ako u nás, v prípade zaujímavých zliav môžu upútať ešte viac.

Pre deti
S deťmi je tu návšteva príjemná. Dlhodobo je tu dýchateľný vzduch, žiaden cigaretový smrad, ktorý žiaľ u nás dlhodobo donedávna patril k našim obchodným centrám a nikto s tým nič nerobil. Pre fajčiarov je vyhradený menší priestor s novinami, kde môžu načerpať v dyme sily a neotravujú tak rodiny s deťmi, či deti samotné. Všetky obchody okrem Saturnu sú dostupné priamo, čiže je bezproblémové chodenie s kočíkom. V priestoroch haly sú miesta na sedenie a možný odpočinok aj mimo kaviarne. Sem tam nájdete zaujímavé fontány a rôzne miesta, kde využívajú kameň a vodu. Nachádza sa tu aj pitná voda priamo z pitnej fontánky, kde si chodia ľudia osviežiť tvár alebo sa napiť.

Slovenské neoficiálne stránky: g3gerasdorf.1q.sk
Oficiálne rakúske stránky: www.g3-shopping.at

You may also like

Leave a Comment