kolieskové korčule a šport

Korčuľovanie a bicyklovanie v Bratislave najviac pri Dunaji

by spravca

Najvýraznejšie a najznámejšie miesta pre bicyklovanie sú pre Bratislavčanov “na hrádzi” respektíve v blízkosti toku Dunaja. To aj po brehu veľkého, ako aj Malého. Vyblázniť sa na kolieskach korčulí či bicyklov je vecou životného štýlu. Moderný človek dnes siahne po niektorej z týchto športových pomôcok a chce prekonávať vlastné rekordy, alebo len mať túú správnu kondičku. Dunaj je zo všetkých miest najvyužívanejší a najatraktívnejší mimo cyklotrasy vedúce cez Záhorie, alebo cez Most Chucka Norrisa do Rakúska.

kolieskové korčule a šport

Cyklistika po brehu veľkého Dunaja
Veľmi populárna je cyklistika a korčuľovanie po brehu Dunaja. Najdlhšia ttrasa začína v sade Janka Kráľa a dá sa sústavne pokračovať po udržiavanom chodníku a cestičke do Čunova, následne sa cez lúky dostanete na hrádzu. Na viacerých miestach s anachádzajú aj bufety a oddychové miesta, keďže miesto nie je atraktívne pre cyklistov len určité mesiace, ale takmer celoročne. Od Čunova sa dá pokračovať späť do Petržalky, ale tiež až do Gabčíkova. Ide nakoniec o takmer 100 kilometrov dlhú trasu ideálnu na korčuľovanie. Rovnako tak sa dá absolvovať cyklistika aj na opačnom brehu Dunaja od Slovnaftu po Hamuliakovo.

Cyklistika pri brehu Malého Dunaja
Pre cyklistov a korčuliarov je obľúbený aj cyklochodník pri brehu Malého Dunaja, ktorý začína vo Vrakuni , prechádza od zápchami smutne známeho kruháču okolo lesíka, ďalej pokračuje pod mostom v blízkosti kedysi ružinovského a dnes konečne logicky vrakunského cintorína, kde sa tiež napájajú viacerí cyklisti od Harley Davidson baru, len čo prejdú cez most na druhú stranu. Trasa ďalej pokračuje až k Slovnaftu.

You may also like

Leave a Comment