Bicyklová sezóna je tu opäť

by spravca
0 comment

Radi jazdíte s rodinou po výletoch? Nezabudnite si pribaliť bicykle, s ktorými zažijete veľa zábavy a nezabudnuteľných chvíľ.

Vyrazte si na výlet aj so svojimi ratolesťami

Je tu obdobie, na ktoré sa väčšina z nás teší celú zimu. Ľudia konečne vyťahujú korčule a bicykle, o ktorých mohli počas chladných dní len snívať. Športovo založené rodiny využívajú každý možný víkend alebo sviatok na to, aby spolu vyrazili do prírody a zažili tak nezabudnuteľné a najmä príjemné zážitky. Na to, aby s vami mohli ísť aj vaše deti, potrebujete detské bicykle, na ktorých sa pohodlne odvezú rovnako ako dospelí. Tento dopravný prostriedok im nemusíte kupovať len tak pre nič za nič, ale je výborným darčekom pre dieťa v každom veku. Bicykel sa stane ich spoločníkom nielen na výletoch, ale aj na ceste do školy alebo k starým rodičom. Užijú si na nich tiež voľné chvíle s priateľmi a vďaka nemu nebudú sedieť doma pri počítači alebo televízore. Bicykel je tou najlepšou formou, ako dieťa rozhýbať a naučiť ho základy dopravnej premávky. Už počas prvých jázd si bude musieť zvyknúť na cestu a na pravidlá, ktoré na nej fungujú. Vašim deťom tak dáte nielen námet na to, ako stráviť voľný čas, ale aj zodpovednosť, ktorú budú potrebovať celý život.

Aký bicykel mám vybrať?

Výber detského bicykla nie je takou jednouchou záležitosťou, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pozitívom však je, že nemusíte obehávať obchody tak, ako tomu bolo kedysi, ale pohodlne ho môžete zakúpiť aj cez internet. Ak chcete veľký výber tvarov,  farieb a bezpečného prevedenia, navštívte internetového športového predajcu inSPORTline, ktorý vám ponúkne to najlepšie na trhu. Vyberať si tak môžete z chlapčenských, ale aj dievčenských modelov, ktoré očaria vaše okolie. Výborným riešením sú aj celoodpružené bicykle, ktoré im prinesú komfortnejšiu a zaujímavejšiu jazdu.  Netreba však zabúdať, že k bicyklom neodmysliteľne patria aj ochranné pomôcky ako chrániče lakťov a kolien a detské prilby.

Bez nej by nemalo žiadne dieťa na bicykel ani len pomyslieť, pretože chráni tú najzraniteľnejšiu časť hlavy. Ak potrebujete najmenší možný bicykel pre začiatočníkov, nezabudnite ani na pomocné balančné kolieska, ktoré pomôžu neskúseným udržať rovnováhu. Vaše dieťa vďaka nim nebude mať strach sadnúť na bicykel, pretože ani pri strate rovnováhy sa mu nič nestane a pohodlne z neho zlezie dole. Ak hľadáte detský bicykle pre pokročilejších, vyberte model vybavený prehadzovačkou. V prípade, že je dieťa väčšie, ideálny pre neho bude juniorský bicykel, ktorý vyzerá rovnako ako ten pre dospelých, len je o niečo menší. Myslite na to, že bicykel treba prispôsobiť deťom presne tak ako napríklad korčule. Nesadnú im príliš veľké a ani malé a z jazdy by nemali pôžitok, ale skôr strach.

You may also like