Užívajte si turistiku v lese aj s najmenšími deťmi

Užívajte si turistiku v lese aj s najmenšími deťmi

by spravca

Turistika s malými deťmi býva tak trochu adrenalínovým zážitkom. Deti sa stále zastavujú, neustále sa na niečo pýtajú a niekedy odmietajú ísť ďalej. Napriek týmto malým prekážkam je turistika s deťmi prínosom pre rodičov a tiež pre malých drobcov. Na čo nesmiete zabudnúť je výbava pre deti, ktorá vám turistiku uľahčí a spraví z nej príjemný zážitok.

Prečo chodiť na turistiku s deťmi

Veľa ľudí sa vzdá svojho koníčka na dlhé roky len preto, lebo majú malé deti. Výlet do hôr s malými deťmi je mierne komplikovaný, ale nie nemožný. V dnešnej dobe existuje veľa užitočných pomôcok, ktoré vám umožnia do lesa vziať aj najmenšie deti. Výlet v prírode bude prínosom pre vás a aj pre vašich potomkov. Vďaka spoločne strávenému času upevníte svoje vzťahy. Dieťa získa veľa nových podnetov, naučí sa milovať a ochraňovať prírodu. Ak sa vám podarí stretnúť divo žijúce zvieratko, jeho nadšenie bude stokrát väčšia ako pri pozorovaní zvierat v ZOO. Pohybom na čerstvom vzduchu posilníte imunitu. V neposlednom rade si z turistiky odnesiete toľko zážitkov, ktoré by ste v okolí vášho bydliska nenazbierali ani za mesiac.

Čo zbaliť pre menšie i väčšie deti

S väčším dieťaťom to budete mať jednoduchšie. Môže ísť zároveň s vami, dokáže sa zabaviť pozorovaním okolia a vie s vami komunikovať v prípade rôznych problémov. Menším deťom budete musieť s pohybom pomôcť. Na výber máte dve úžasné pomôcky, ktoré sú pre rodičov a tiež pre deti veľmi pohodlné. Prvou je detský cyklovozík, s ktorým sa však môžete vybrať na prechádzku len po upravených cestičkách. Niektoré modely sú naozaj kvalitne odpružené, ale ťahanie koliesok po skalách nie je veľmi komfortné. Na druhej strane je cyklovozík jedinou možnosťou, keď je vašim cieľom cyklistický výlet. Jednoducho vyložíte na strechu nosiče bicyklov, cyklovozík zložíte do kufra vozidla a celá rodina môže brázdiť lesné cyklotrasy hoci aj celý deň. Ak túžite po prechádzke v útrobách lesa, odporúčame vám investovať do detského nosiča. Detský turistický nosič je určený pre deti, ktoré dokážu sami sedieť a nosiť ich môžete približne do 6 roku života, pretože ich nosnosť je okolo 20 kg. Nezabudnite na to, že v horách sa vie počasie rýchlo meniť, a preto dieťa oblečte do viacerých vrstiev. Dôležité sú i iné drobnosti a pomôcky. Okrem vody si do batohu pribaľte dostatok jedla, malú turistickú lekárničku, vlhčené utierky, papierové obrúsky a obľúbenú hračku.

 

 

 

You may also like