Tipy na výlety v okolí Bratislavy

Tipy na výlety v okolí Bratislavy

by spravca

Leto sa blíži a s nim aj plánovanie dovolenky. Slovensko ponúka veľa krásnych prírodných, kultúrnych aj turistických zaujímavostí, prechádzky v lesoch a parkoch či miest na kempovanie a stanovanie. Či už hľadáte relax, dobrodružstvo alebo oddych v prírode, ďaleko chodiť nemusíte. V Bratislave a jej okolí si príde na svoje určite každý.

Kemping a stanovanie

Zážitky z kempovania patria k tým najkrajším. Spanie v stane alebo pod holým nebom ponúka dobrodružstvo a romantiku zároveň. Počas večera môžete pozorovať hviezdy a stráviť príjemné chvíle pri ohni. Počas dňa môžete preskúmať okolitú prírodu a vychutnať si jej čaro. Pobyt v prírode a rôzne aktivity sú skvelým spôsobom ako podporiť v deťoch kreativitu. Príroda môže byť však niekedy nevyspytateľná, a preto je dobré sa na kempovanie pripraviť.

Čo so sebou na stanovačku?

Najdôležitejšou vecou je určite stan. Ak máte v pláne kempovať častejšie, ešte pred jeho kúpou si ujasnite koľko osôb bude stan využívať, kde s ním budete cestovať a aký veľký priestor budete potrebovať. K stanu si pribaľte náhradné tyče a kolíky, matrace do stanu, karimatky, spacie vaky, vankúše, svetlo, kempingový skladací nábytok a samozrejme potrebné náradie na postavenie samotného stanu.

Ak ste dobrodružný typ, spať nemusíte iba v stane. Čoraz populárnejšie sú normálne či zateplené hamaky, hojdacie siete, ktoré je možné upevniť medzi dva stromy.

Ďalej si pribaľte:

  • Potrebnú výbavu do kuchyne (kempingový varič, gril, hrnce, taniere, príbory, kanister na vodu, termosku, chladničku a pod.)
  • Vhodnú obuv a športové oblečenie (krátke a dlhé nohavice, teple oblečenie na večer, ponožky a spodné prádlo, pyžamo)
  • Hygienické potreby a drogériu (lekárnička, zubná kefka a pasta, uteráky, vreckovky, toaletný papier)

To čo si so sebou zoberiete sa bude odvíjať nielen od počasia a miesta, ale aj od toho, ako veľmi ste nároční. Dôležité je plánovať dopredu, aby ste na nič nezabudli.

Tipy na kempovanie

Autokemping Slnečné jazerá

Kemping sa nachádza v Senci asi 25 km od Bratislavy a patrí medzi najznámejšie rekreačné strediská s možnosťou turistiky. Na svoje si tu prídu aj športovci, vzhľadom na širokú ponuku športového vyžitia, ako sú napríklad volejbalové a tenisové kurty, ihriská, požičovňa športových potrieb. Celý areál sa delí na severnú a južnú stranu. Na severnej strane sa nachádza stanový kemp a Aquapark, na južnej je karavanový kemp s kapacitou 200 miest a bungalovy.

Tip: Viete, ako si pripraviť ležovisko pre zabezpečenie bezpečnosti?

ATC Kamenný mlyn

Tento kemp sa nachádza v Plaveckom Štvrtoku a poskytuje nespočetne veľa možností na strávenie dovolenky. Od prechádzky v lesoch, cez turistiku v Malých Karpatoch. až po prehliadky hradov. Areál Kamenného Mlyna v borovicových lesoch Záhoria poskytuje aj hotelové ubytovanie a bungalovy s nepretržitou prevádzkou po celý rok. Dokonca je možné aj ubytovanie so psom.

Tipy na výlety do prírody

Obrazok: https://unsplash.com/photos/xOigCUcFdA8

Devínska Kobyla

Devínska Kobyla s výškou 514 metrov nad morom je najvyšším bodom Bratislavy, ktorá na svojom vrchole ukrýva zvyšky bývalej raketovej základne. Dnes na nej nájdete rozhľadňu, ktorá pripomína modlivku zelenú a z jej vrchola uvidíte okrem Slovenska aj do Rakúska a Maďarska.

Tip: Nezabudnite na cestovné poistenie a poistenie do hôr.

Skalnatá

Túra na Skalnatú nie je náročná, no záverečné stúpanie tesne pod vrcholom vám môže dať na chvíľku celkom zabrať. Na vrchu Skalnatej môžete stanovať, opekať, sledovať pekné západy a východy slnka. Na Skalnatú sa najrýchlejšie dostanete z parkoviska pri Zochovej Chate v Modre, asi za 1 a pol hodiny.

Inšpirácia: Výlet a zážitky v prírode si môžete zvečniť fotografiou. Odfoťte si prírodu tak, aby si zachovala svoje kúzlo aj na fotografii.

Korzo Zálesie na Malom Dunaji

Zálesie je malá obec v okrese Senec. Korzo vzniklo ako oddychová oblasť pre cyklistov, turistov a je vhodná aj na rodinný výlet s deťmi. Hlavnou atrakciou je jednoznačne drevené mólo, kde sa nachádza Záleský maják s výhľadom na Malý Dunaj. Na konci móla môžete pokračovať v prechádzke ku miestnym chatkám.

Zábava pri vode a šport

Čo so sebou ku vode?

Ak plánujete pobyt pri vode určite nezabudnite na :

  • opaľovací krém, osušky, slnečné okuliare
  • klobúk, šiltovku
  • vodotesné hodinky
  • plávacie koleso, rukávniky a vestičky pre deti
  • ležadlo alebo deka na pláž
  • slnečník alebo plážový stan
  • hry, karty, nafukovaciu loptu, knihy a pod.

Tipy na výlety k vode

Areál Divoká Voda

Ak chcete zažiť kopec srandy a zároveň aj športovú aktivitu, Areál Divoká Voda v Čunove, vám zaručí dokonalú zábavu. Môžete si tu užiť vodné športy a na výber je tu viac než 15 športových aktivít. Okrem raftingu a kajaku môžete vyskúšať aj vodné skútre, offroadové štvorkolky, člny alebo si zahrať plážový volejbal.

KidsHouse

Deti si prídu na svoje v jedinečnom detskom svete, aký pravdepodobne nikde inde na Slovensku nenájdete. Rodinné športovo-zábavné centrum sa nachádza v mestskej časti Ružinov a ponúka množstvo unikátnych atrakcií, ktoré vyčaria úsmev na tvári nielen deťom, ale aj dospelým.

KidsHouse je rozdelený na dve časti. Na svoje si prídu malí aj veľkí pri zimných aj letných hrách. Lezenie, naháňačky, šmýkačky, preliezačky, lego kútik či dráha s elektrickými autíčkami, sú len niektoré z aktivít, ktoré sa postarajú o dokonalú zábavu. Všetky atrakcie sú certifikované, kvalitné a bezpečné. Pre milovníkov kolektívnych športov je tu k dispozícii futbalové, basketbalové a florbalové ihrisko.

Pohyb, šport a dobrodružstvo môže byť ohromne vyčerpávajúce, preto určite oceníte miesto pri dobrom jedle pre hladne brušká. V Papkáreni vám pripravia dobroty z kvalitných a čerstvých surovín, pochutnať si môžete na bioorganickej káve, koláčikoch a ďalších chutných a zdravých jedlách.

Tip: Poznáte dôležitosť pohybu pre zdravý vývoj dieťaťa?

Termálne kúpalisko Vincov Les

Ak túžite po zábave a osviežení pri vode, nemusíte za nimi cestovať ďaleko. Asi 55 km od Bratislavy pri ceste Galanta-Sládkovičovo sa nachádza termálne kúpalisko Vincov Les, ktoré momentálne ponúka 5 bazénov s masážnymi tryskami a chrličami. V jednom bazéne je dokonca termálna voda, ktorá má liečivé účinky, kde je možné dosiahnuť výraznú relaxáciu svalstva celého pohybového aparátu. Toto ocenia najmä tí, ktorí sa venujú behu a sú fyzicky veľmi aktívni. Okrem bazénov tu nájdete aj detské a športové ihriská, horolezeckú stenu a trampolínu.

Dominika Blchová, PoctiveSEO.sk

You may also like