Jar praje cyklistike. Užite si nové cyklistické trasy

Jar praje cyklistike. Užite si nové cyklistické trasy

by spravca

Jar sa v mysli mnohých ľudí spája so športovými aktivitami, ktoré sa konečne presúvajú z fitness centier alebo domova do prírody. Práve počas jarných mesiacov je na cyklotrasách vidieť veľa bežcov, korčuliarov a cyklistov. Cyklisti majú aj iné možnosti ako cyklotrasy. Pre spoznávanie nových cyklistických trás je nutné prepraviť bicykel do vzdialenejších miest. Tu na rad prichádzajú nosiče bicyklov. Jeden sa iste bude hodiť aj vám.

Keď hľadáte lacné riešenie

Cyklistike sa môže venovať celá rodina. Existujú bicykle pre dámy, pánov, cestné, horské či detské. Pre najmenších sú určené detské vozíky. Ak zainvestujete do bicyklov vyššej kvality, tak vám asi nezostane veľa peňazí na doplnky. Pre ľudí hľadajúcich lacné riešenie sú určené nosiče bicyklov na strechu vozidla. K ich pripevneniu budete potrebovať priečniky, na ktoré následne dokúpite toľko nosičov, koľko bicyklov potrebujete previesť. Nosiče na strechu sa dajú využiť aj po zmene modelu vozidla. Keď ich zo strechy zložíte, tak nepotrebujete na uskladnenie veľa miesta. Všetky tieto výhody však budú vykúpené tým, že pri nakladaní bicyklov na strechu sa poriadne zapotíte. Možno sa zapotíte niekoľkokrát, pretože s nosičom bicyklov na streche sa vám nepodarí vojsť do garáže. Rátať musíte tiež so zvýšenou spotrebou vozidla.

Keď potrebujete voľnú strechu

Nosiče na strechu vozidla nepripadajú v úvahu pre veľké rodiny, ktoré potrebujú strechu na iné účely. Zbaliť všetko pre každého člena rodiny do kufra vozidla je nemožné. Jediným riešením sú strešné boxy. Preto takýmto cyklistickým rodinám nezostáva nič iné, ako sa poobzerať po nosiči bicyklov na piate dvere. Opäť ide o lacný variant nosiča, ktorý oceníte kvôli jednoduchej inštalácii a bezproblémovému upínaniu bicyklov na nosič. Dokonca vám nebude robiť problém ani vjazd do garáže. Bohužiaľ sa však nedostanete do kufra a pri jazde budete mať horší výhľad dozadu. Ak bicykle dobre nepripevníte, je možné, že príde k odretiu laku na vozidle alebo k poškodeniu bicyklov.

Keď sa uspokojíte len s kvalitou

Hľadáte kvalitné nosiče bicyklov, ktoré majú vyššiu nosnosť a nebudú vám prekážať pri jazde? Tak si kúpte nosiče bicyklov na ťažné. Tento typ nosiča zvládne prevoz klasických i elektrobicyklov. Je ho možné sklopiť, a preto vám nebude prekážať v garáži a ani na parkovisku. Na ťažné sa montuje jediným zaklapnutím a bicykle sú na nosiči absolútne v bezpečí. Zostane vám voľná strecha a taktiež vstup do kufra. Pripravte sa však na to, že si budete musieť dokúpiť tretiu poznávaciu značku a samozrejme, že za kvalitu zaplatíte vyššiu cenu.

 

 

 

You may also like