Leto pri vode má svoje čaro

Leto pri vode má svoje čaro

by spravca
0 comment

Vysoké letné teploty nás nútia tráviť leto v blízkosti vody, kde sa vieme poriadne schladiť. Keďže sezóna je v plnom prúde je na čase rozmýšľať, kde si tohtoročnú sezónu poriadne užijete. Ak sa nechystáte do zahraničia nevadí, more sa dá nahradiť aj inými aktivitami a zážitkami. Jednou z nich je čas trávený pri jazere, kde si oddýchnete rovnako.

Možností na aktívnu dovolenku je veľa

Ak nepatríte medzi ľudí, ktorí sa radi slnia na brehu alebo oddychujú na jednom mieste, určite oceníte každú jednu aktivitu plnú adrenalínu a zážitkov. V posledných rokoch rastie počet nadšencov pre paddleboarding, ktorí k nám prišiel z Havaja. Plavenie sa na doske ale nie je pre každého a už vôbec nie pre ľudí milujúcich rýchlosť.

V takom prípade je najlepším riešením jazda na vodnom skútri, ktorú pozná každý. V zahraničí je tento šport veľmi obľúbený a môžeme sa s ním stretnúť na každej jednej pláži. Keďže nejde o nič zložité, jazdiť na ňom dokáže takmer každý, no aj napriek tomu je nevyhnutné dodržiavať isté zásady. Aj vodný skúter je stroj, ktorý je robustný a dokáže nabrať rýchlosť. Preto je veľmi dôležité ovládať techniku a bezpečnosť, bez ktorej by sme na neho nasadať nemali.

Už len ten pohľad je lákavý

Pohľad na vodný skúter šantiaci sa v diaľke je lákavý takmer pre každého. Jeho zvuk a tvorba vĺn zdvihne z ležadla nielen mužov, ale aj ženy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo je v sezóne prenájom týchto strojov takmer plne obsadený. Mnohí si bez neho nevedia predstaviť dovolenku alebo celé leto. Na Slovensku máme veľa vodných nádrží, kde je možné sa na ňom zabaviť. Ak vám nestačí jazda na pár minút a chcete zažiť naozajstnú slobodu, mali by ste si kúpiť vlastný. Nikdy nikto vás časovo nebude obmedzovať a jazdu si môžete užiť kde sa vám len zachce. Veľmi obľúbenou značkou sú vodné skútre Sea –Doo, z ktorých si určite vyberiete.

Netreba ale zabúdať, že aj vodný skúter je motorový stroj a platia pre neho viaceré obmedzenia a pravidlá. Ešte predtým, ako na neho prvýkrát nasadnete je potrebné urobiť si kurz, bez ktorého vás jazda môže vyjsť poriadne draho. Či majú všetci splnenú túto povinnosť kontroluje vodná polícia, ktorá je naozaj nekompromisná. Okrem toho je povinnosťou aj uzatvorenie poistenia, rovnako ako pri inom vozidle či plavidle. Kým v zahraničí je používanie skútra jednoduchšie a voľnejšie, na Slovensku máme vlastné pravidlá na ktoré netreba zabúdať. Neznalosť v tomto prípade neospravedlňuje a bez potrebných dokumentov toto malé vodné plavidlo radšej nepoužívajte.

Ak sme vás na konci od kúpi vlastného skútra odradili, možno vás osloví iný stroj, na ktorom sa zabavíte rovnako. Veľmi obľúbenou formou trávenia voľného času v lete sú aj štvorkolky, na ktorých sa dá zažiť rovnako adrenalínová jazda.

 

You may also like