Športujete? Bez fitness náramku nie ste IN

by spravca
0 comment

Stále väčšia časť populácie športuje alebo sa venuje nejakým pohybovým aktivitám. Dnes už to nie je len o základných nevyhnutných pomôckach, ale aj rôznych doplnkoch, bez ktorých nie ste IN. Vďaka fitness náramkom zažijete úplne iný pohyb.

Nenápadná, ale užitočná elektronika

Väčšina ľudí má sedavé zamestnanie, kde sa niekoľko hodín denne nehýbe a preto je pochopiteľné, že fyzickú aktivitu hľadajú vo voľnom čase. Niekto rád behá, iní cvičia vo fitku, alebo stačia aj dlhé prechádzky rýchlou chôdzou. Zmena životného štýlu je niekedy nevyhnutná aj pre zdravie a preto sa výrobcovia neustále snažia nám šport spríjemniť. Výborným doplnkom sú fitness náramky, ktoré sa inak nazývajú aj monitory aktivity. Toto inteligentné zariadenie sa nosí na zápästí, kde sa dá veľmi jednoducho ovládať a počas športu nezavadzajú pri nijakom pohybe. Fitness sa označujú z dôvodu, že pomáhajú ľudom byť fit tým, že ich motivujú dosahovať lepšie výsledky. Táto malá elektronika dokáže merať  a sledovať ľudskú aktivitu nielen počas športu, ale aj počas dňa a noci. Užívateľ si tak dokáže zaznamenávať rôzne namerané hodnoty, ktoré je možné nielen zobraziť, ale aj vyhodnocovať prostredníctvom iných elektronických zariadení, ako je smartfón, tablet alebo notebook. Niekomu sa môže zdať, že ide o veľmi technický pokrok, no ovládanie nie je až také zložité a dokáže to každý z nás. Tieto náramky môžeme nazvať aj malým fitness trénerom, pretože dokážu plniť funkciu kondičného trénera a poradcu, ktorého môžete mať nielen hocikedy sa vám zachce, ale aj bez poplatku.

Nejde len o vlastnosti, ale aj dizajn

Hoci si ich väčšina ľudí kupuje hlavne pre ich vlastnosti, dôležitá je aj dizajnová stránka. Športovec, ktorý má fitness náramok je už na prvý pohľad niekde inde, ako ten bez nich. Medzi základné vlastnosti patrí napríklad sledovanie počtu prejdených krokov, prejdená vzdialenosť, čas aktivity, srdcový tep alebo počet spálených kalórií. Súčasťou je aj budík a meranie dĺžky a kvality spánku používateľa. Výbornou pozitívnou vlastnosťou je aj motivácia športovať, ktorá sa vám pri zdokumentovaní hodnôt priamoúmerne zvyšuje. Tým pádom užívateľ dosahuje lepšie výsledky, ako je tomu bez náramku. Výhodou je aj komfort pri nosení, pretože ide o veľmi malé zariadenia, ktoré nikoho neobmedzujú. Podobnou vychytávkou vo svete športu sú aj fitness hodinky. Rôzne výrobky tohto druhu nájdete u športového predajcu inSPORTline, kde si zo širokej ponuky vyberie naozaj každý.

You may also like