Zimné lyžovanie bez starostí. Preprava lyží do hôr pomocou nosiča

by spravca
0 comment

So zimným obdobím si vo svojej mysli spájame sánkovanie, korčuľovanie a lyžovanie. Lyžovanie patrí medzi najzdravšie športy, ktorým sa môžete venovať na čerstvom vzduchu. Obklopený prírodou v nádhernom prostredí sa každý zanietený lyžiar cíti ako v raji. Ak nebývate v blízkosti hôr, stojíte pred otázkou, ako prepraviť lyžiarsku výstroj. Riešením je kúpa nosiča na lyže.

Kam s lyžami, ktoré sa nezmestia do kufra auta

Vnútro automobilu nie je určené na prepravu lyžiarskej výstroje, ale ľudí. Veď iste nechcete manželku alebo deti zameniť za lyže. Predsa len mojkanie s lyžami by nebolo veľmi príjemné. Riešením nie sú ani strešné boxy, ktoré sú nedostatočne dlhé pre všetky typy lyží. Jedinou možnosťou je zaobstarať si nosič. Nosiče na lyže sa jednoducho pripevnia na strechu vozidla a nezavadzajú vodičovi či posádke. Výhodou nosičov na lyže je ich jednoduchá montáž, rýchle pripevnenie viacerých lyží a ich bezpečnosť. Lyže sa totiž na nosiči dajú uzamknúť, nehrozí ich posunutie alebo uvoľnenie počas jazdy a postarané je aj o ich ochranu pred zlodejmi. Nosiče na lyže pohodlne prepravia okrem lyží taktiež snowboardy.

Na čo by ste pri kúpe nosičov na lyže nemali zabúdať

Na našom trhu nájdete veľké množstvo nosičov rôznych modelov. Pri ich výbere sa musíte zamerať na možnosti vášho vozidla. Nosiče na lyže majú rôzne alternatívy pripevnenia k streche automobilu. Informujte sa u predajcu, ktorý typ je vhodný pre vaše auto. Nosiče na lyže sa pripevňujú na strechu pomocou priečnikov. Niektoré z nich sa dajú upevniť len na základné priečne nosiče, iné sú opatrené magnetom. V prípade, že lyžovanie obľubuje celá rodina, vyberajte si nosiče podľa toho, koľko lyží alebo snowboardov dokážu previesť.

Aby ste si na cesty mohli so sebou zobrať všetko potrebné

Ak ste len rekreačným lyžiarom a lyže si požičiavate priamo na zjazdovke, nepotrebujete nosiče na lyže. Na zimnú dovolenku si napriek tomu musíte so sebou zobrať teplé oblečenie, topánky do snehu a milión iných drobností. Možno by nebolo na škodu, keby ste si pre každý prípad zaobstarali strešný box. Širšie boxy uvezú napríklad detský kočík a naopak dlhšie zvládnu prevoz snowboardu. Medzi najkvalitnejšie autoboxy na našom trhu patria strešné boxy Thule. Nebojte sa, že budú stáť v garáži a vy ich využijete len počas zimy. Box sa vám zíde celoročne pri prevážaní väčšieho nákladu alebo pri ceste na letnú dovolenku.

 

 

You may also like