Päť dôvodov, prečo si zamilujete masívny nábytok

by spravca
0 comment

Človek potrebuje k životu dotyk prírody. A pre človeka mestského to platí dvojnásobne. Nemusíte chodiť do lesov a objímať stromy – nechajte masívne drevo objať vás, priamo u vás doma. Nábytok z masívu má schopnosť odovzdávať do okolia pocit solídnosti a istoty, a tiež naplniť miestnosť či byt atmosférou pohodlia a útulnosti.

Masívne drevo žije, a život prináša aj k vám domov

Okrem toho však drevo predovšetkým žije! Aj roky po vyťažení, spracovaní a vybrúsení do tvarov podľa poslednej módy z neho stále cítite niekdajšie spojenie s prírodou. A masívne drevo tiež dýcha a pracuje. Vďaka tomu nikdy nepôsobí chladne a odmerane, ale ako živá súčasť vášho interiéru.

Drevo vnáša rovnováhu a pokoj

Kto niekedy vošiel do miestnosti vybavenej masívnym dreveným nábytkom, musí nám dať za pravdu. Nie náhodou si vplyvní a úspešní ľudia na vysokých postoch vybavujú svoje pracovne aj odpočiváreň práve masívom. Tiež masívne spálne majú blahodarný vplyv na kvalitu spánku a života. Tieto pocity pramenia najskôr z pradávnych ľudských pudov a sú neoceniteľným benefitom dreveného nábytku. Veď práve duševná pohoda je (zvlášť v súčasnej dobe) minimálne rovnako dôležitá, ako tá fyzická. A mimochodom, aj v tomto ohľade masívne drevo exceluje!

  1. Evokuje skutočný luxus namiesto lacného pozlátka

Hoci sa to môže zdať naivné, nábytok skutočne vnímame nielen zrakom. Preto na prvý pohľad rozoznáme, či pred nami stojí vyfintený kúsok drevotriesky a lamina, alebo nefalšovaný kus skutočného dreva. Hmat, sluch, čuch – to všetko nám umožňuje inštinktívne odhaliť, že v nábytku skutočne spočíva duša a hmota dreva.

Túžite po honosnom interiéri? Voľte masívne drevo!

Práve tieto vlastnosti sú skutočne určujúce pre celkový výraz vášho bytu. Klasik hovorí, že lesk moderny osloví, ale do solídnosti masívu sa zamilujete. A je to presne tak: či už chcete vytvoriť prívetivé prostredie pre seba, alebo reprezentatívne zázemie pre svojich klientov, masívny drevený nábytok je tou správnou voľbou.

  1. Nikdy nebude rovnaký, ako má sused

Hľadáte v nábytku osobitosť, či skrátka nechcete svoj byt premeniť v kópii nábytkárskeho letáku? V oboch prípadoch vám masív úplne vyhovie. Ide o prírodný materiál, ktorý bol utváraný nezávisle na človeku, a tak nikdy dva kusy nábytku nebudú rovnaké.

Nábytok podľa vášho gusta a želania

Najdokonalejšou technológiou výrobca skrátka neprebije prirodzenú krásu a individualitu, ktorá z dreveného nábytku dýcha. Okrem toho – masív ponúka veľa možností finálnych úprav, ale aj zmien v zostavení. V zásade nie je problém prispôsobiť napríklad vašu novú masívnu obývačku na mieru potrebám a priestorovým dispozíciám. Dobrý výrobca vám nechá voľnú ruku!

  1. Vydrží vám do konca života

Pocit pokojnosti a istoty nie je jediným benefitom, vyplývajúcim z pevnej konštrukcie masívneho dreveného nábytku. Tým hlavným je totiž jeho faktická odolnosť. Dobre ošetrený masívny nábytok vydrží po mnoho desiatok rokov a čas mu na kráse neuberie, práve naopak! Zub času ani hrubšie zaobchádzanie – nič z toho sa na masíve takmer nepodpisuje. A prípadné opravy či úpravy vzhľadu potom prevedie každý zručný stolár, takže váš nábytok môže slúžiť ďalšie desiatky rokov.

  1. … a bude stále v móde!

Väčšina ľudí sa dostane časom do fázy, kedy chce mať zariadenie interiéru vyriešené natrvalo. Samozrejme, aj bežný nábytok niečo vydrží. Spravidla však zostarne a prestane sa vám páčiť ešte skôr, než dôjde ku koncu svojej životnosti.

Krása masívneho dreva časom zreje

Oproti tomu, masívny drevený nábytok, kúpený pred 10, 20 či viac rokmi, vyzerá stále reprezentatívne. Neklamne dáva najavo svoju skutočnú, nominálnu aj historickú hodnotu. Masív je skrátka evergreenom, ktorý nestarne – iba zreje!

Záverom: kde masívny drevený nábytok kúpiť?

Ako z článku vyplýva, výroba masívu je neporovnateľne náročnejšia, než výroba nábytku z iných materiálov. Výrobcov masívneho nábytku tak ubúda a tých skutočne špičkových je ako šafránu. Z najlepších môžeme odporučiť značku drevko. Ich nábytok sa drží stabilne na vrchole sortimentu, a to vďaka remeselnej precíznosti aj kráse jednotlivých dizajnových kolekcií. Na svoje si prídu milovníci klasiky, ale aj moderného a štylizovaného nábytku z masívneho dreva. A firma drevko tiež ponúka všetko, čo je pre spokojného klienta dôležité: prehľadný eshop, individualizáciu nábytku a dopravu až domov. Ak sa vám myšlienka interiéru vybaveného masívnym dreveným nábytkom zapáčila, odporúčame zavítať rovno na stránky drevko.sk Vďaka nim získate predstavu o tom, ako má masív správne vyzerať!

You may also like