cyklistický výlet

Tieto veci si nezabudnite zbaliť na cyklistický výlet

by spravca
0 comment

Teplejšie mesiace sú ako stvorené na výlety do prírody. Okrem klasickej pešej turistiky vyskúšajte taktiež cyklotúru. Môžete sa vybrať na jednodenný výlet alebo predĺžený víkend spojený so stanovaním v prírode. Nezabudnite si však so sebou na túru pribaliť zopár drobností, ktoré sa vám v prípade núdze naozaj zídu.

Vybavenie pre vás

Funkčné oblečenie

Na dlhšie cyklistické túry je ako stvorený elektrobicykel. Oproti klasickému bicyklu má výhodu pohonu motora, a preto vám pomôže zdolať oveľa viacej kilometrov a spoznať aj vzdialenejšie kúty Slovenska. Pred viacdenným výletom si spravte zoznam vecí, aby ste na nič potrebné nezabudli. Veľmi dôležitou súčasťou výbavy každého cyklistu je samozrejme ochranná helma. Na zahodenie nie je ani cyklistické oblečenie t.j. funkčné tričko, cyklistické nohavice, bunda a rukavice. Napriek tomu, že predpoveď ukazuje slnečné počasie, hory vedia prekvapiť. Nezabudnite si do ruksaku pribaliť niečo teplejšie na prezlečenie a pršiplášť. Veľmi často cyklisti zabúdajú na športové okuliare a následne musia neustále žmúriť oči, čo je pri rýchlejšej jazde nebezpečné.

Cenné maličkosti

Medzi cyklistickú výstroj síce nepatrí relepelent, ale v oblastiach s výskytom komárov či kliešťov sa vám celkom iste zíde. Ak budete jazdiť v odľahlejších častiach hôr, pribaľte si do ruksaku dostatok jedla, výživné energetické tyčinky a vodu. Nezabudnite ani na zapaľovač, baterku a skladací nožík. Aj najskúsenejší cyklista môže občas zablúdiť. V takýchto momentoch nie je na škodu GPS zariadenie s cyklonavigáciou. Zdá sa vám, že sme vymenovali veľa vecí a nebudete ich mať kam uložiť? Zaobstarajte si ruksak, ktorý sa dá pripevniť k zadnej časti bicykla. Všetky potrebné doplnky k bicyklom nájdete na e-shope inSPORTline.

Vybavenie pre bicykel

Ak nie ste veľmi manuálne zruční, radšej ani do prírody nejazdite a kúpte si trenažér na bicykel. Alebo sa vyberte do lesa spolu s priateľmi. Ďaleko od civilizácie sa vám totiž môže bicykel pokaziť a ťahať bicykel dlhé kilometre peši nie je nič príjemné. Každopádne si nájdite v batohu miesto na náhradnú dušu, pumpu na dofúkanie kolies, náradie na výmenu duše a lepiacu sadu. V prípade elektrického bicykla aj nabíjačku. Ak vám ešte nejaké voľné miesto v batožine zostalo, venujte ho rýchlospojke na pretrhnutú reťaz. V neposlednom rade myslite na to, že v lese môže ľahko prísť k zraneniu, a preto si kúpte špeciálnu lekárničku pre cyklistov.

 

You may also like