Chcete si dať poriadne do tela? Kúpte si gumu na cvičenie

Chcete si dať poriadne do tela? Kúpte si gumu na cvičenie

by spravca

Investovať do vlastného zdravia sa vždy oplatí. Niekedy nejde o veľkú investíciu a napriek tomu sa dá pre zdravie spraviť veľa. Napríklad cvičenie je cestou k perfektnej fyzičke i psychickej pohode. Nemusíte dokonca chodiť ďaleko. Zacvičiť si môžete aj doma. Keď si chcete dať poriadne do tela, tak vám bude stačiť obyčajná guma na cvičenie.

Ako vybrať gumu na cvičenie

Pri pohľade na internetové obchody so športovými potrebami zistíte, že gumy na cvičenie resp. odporové gumy sa dajú kúpiť za pár eur. S výberom tiež nebudete mať veľké problémy, pretože pri každej gume je uvedený odpor. Tento parameter vám hovorí vlastne to, ako veľmi budete musieť svoje svaly potrápiť pri rozťahovaní gumy. Vo väčšine prípadov sú gumy označené farebne. Napríklad červené gumy sú určené pre začiatočníkov a sú najmenej rezistentné voči naťahovaniu. Ak chcete poriadne zabrať, tak si kúpte zelenú, modrú či oranžovú gumu. Spomínaná modrá guma dokáže uniesť vyše 60 kilogramov. Každý fitness tréner by vám iste odporučil, aby ste si kúpili aspoň dve gumy. Zlým nápadom nie je ani kúpa celej sady gúm. Guma na cvičenie je veľmi skladná a využiť ju je možné doma aj na cvičenie v prírode. Pre domáci tréning vám radíme dokúpiť ešte zopár drobností. Napríklad nakladacie činky, fitloptu alebo lavice na cvičenie.

Čo všetko s gumou na cvičenie dokážete

Guma na cvičenie vám umožní zintenzívniť každý tréning. Či už ide o kardio, alebo o posilňovanie, vďaka gume dosiahnete ideálnu postavu omnoho rýchlejšie. Gumy nie sú určené len pre športovcov. Nájdete ich aj v rehabilitačných centrách, kde slúžia na posilnenie svalstva v bolestivých oblastiach. Vďaka gumám vám nielenže porastú svaly, ale si taktiež zlepšíte agilitu a koordináciu. Prakticky pri každom cviku, pri ktorom ste využívali váhu vlastného tela, je možné použiť odporovú gumu. Najčastejšie sa využíva pri drepovaní, výpadoch či zdvíhaní nôh do strán a dozadu. Po nasadení gumy na ruky je možné posilniť svaly paží i chrbta. S gumami na cvičenie môžete skákať, robiť malé kroky a využiť ich pri posilňovaní brucha. Okrem gumy je dobré si zaobstarať podložku na cvičenie, pretože veľké množstvo cvikov sa robí priamo v polohe ležmo. Hľadáte pomôcky na cvičenie za rozumné ceny? Kliknite na e-shop inSPORTline, kde nájdete všetko pre športovcov, pre vaše zdravie i krásu.

 

 

 

You may also like