Prešporáčik

Prešporáčik, originálny dopravný prostriedok Bratislavy

by spravca

V uliciach Bratislavy ho už mnohí videli mnohokrát, no len máloktorý Bratislavčan sa v ňom aj odvezie. Pokladajú to za prostriedok dopravy turistov, ktorí chcú vidieť všetky dôležité miesta Bratislavy za sebou bez nutnosti všetko si vyšliapať po vlastnom. Turista, ktorý to preháňa s akousi pomyslenou poctivosťou by zakrútil hlavou, že niečo také pre neho nie je, pretože si sám svoje nohy predsa musí namáhať. Sú však ľudia, ktorí toho chcú stihnúť oveľa viac a ich mobilita možno nie je ideálna, prípadne majú na krku prívesky v podobe pár ročných detí, kedy je chôdza po vlastných, povedzme si na rovinu, problémom. Prešporáčik je určitým riešením, ako vidieť veľa a dosiahnuť aj miesta, kde sa bežným vozidlom nedostanete.

Prešporáčik

Bratislavský Prešporáčik
Vozidlo pripomínajúce vzdialene mix medzi autobusom, kabrioletom a mmožno z diaľky hasičským vozom, vás prevedie aj cez pešie zóny. Ako jediné civilné vozidlo smmie prechádzať aj po napríkad Obchodnej ulici a mnohých miestach v historickom centre, kde iné vozidlá nemôžu. Jeho trasa zachádza aj na hrad. Jazda v Prešporáčiku môže byť spojená aj s výkladom.

Podrobnosti možno nájsť v Informačnej kancelárii Bratislavy na Klobúčníckej ulici, prípadne priamo na ich stránkach www.bkis.sk, prípadne stránky, odkiaľ podchádza ilustračná fotografia v tomto článku www.tour4u.sk

You may also like

Leave a Comment