Vianočné trhy Bratislava 2015

Bratislavské vianočné trhy 2015 vás už vítajú na špecialitky

by spravca

Tradičné drahé a plné vianočné trhy sa aj tento rok konajú na bratislavskom Hlavnom námestí už od novembra. Zájsť tak môžete už aj teraz v tomto sychravom počasí pochutiť si na špecialitách, varenom víne, údených špecialitách, klobáskach, pečive, plnených lokšiach, cigánskych pečienkach a podobne. Neodmysliteľne však práve varené víno a čaj tvoria arómu vianočných trhov. V prvé dni nemusíte zažiť tlačenice a problémy s dočkaním sa jedla. Zamestnanci jednotlivých stánkov ešte nechorľavejú od neizolovaných okienok a pultov z práce vonku, ale ani zahraniční turisti sem nesmerujú ako za atrakciou spojenou s Vianocami. Súčasťou trhov na Hlavnom námestí bude aj tento rok kultúryn program a pódium v blízkosti veľkého vianočného stromčeka.

Vianočné trhy Bratislava 2015

Vianočné trhy Bratislava 2015

To, čo žiaľ stále mesto Bratislava nevyriešilo a zrejme nemieni riešiť, je neprístupnosť vianočných trhov pre tehotné ženy, pre deti a rodiny s deťmi. Pre čakajúcich v radoch, pre gurmánov a ľudí stojacich v dave a pri pultoch je naďalej aj tento rok nemožné očakávať nefajčiarske prostredie. Fajčiari sú všade, čiže vychutnávať si vône niektorých lahôdok sa dá možno v určitých intervaloch a z vlastných rúk z chladnúceho jedla. S cigaretovým smradom sa žiaľ stretnete neustále aj na ďalších miestach.

Vianočné trhy Bratislava 2015

Pozor na vreckárov
Minulý rok sme mali možnosť vidieť naozaj podivné divadielko. V blízkosti stromčeka sa schádzala skupinka Rómov, ktorej členovia neustále vychádzali medzi ľudí v dave a opäť sa tam vracali. Keďže sme mali možnosť stáť po blízku a videli sme, s akým záujmom sledovali okolie. Viditeľná bola aj ich nespokojnosť, pretože sa vracali a krútili hlavami, že sa nič nepodarilo. Nie, tento názor nie je rasistický. Odporúčame však dať pozor na jednotlivcov, ktorí majú ruky vo vreckách, sledujúc okolie bez slova, bez čakania v radoch, tlačiac sa na ľudí. Práve tlačenice totiž ponúkajú výbornú príležitosť na vreckové krádeže.

You may also like

Leave a Comment