Nový dopravnný systém bratislavského kraja

Bratislavská MHD: zdražené cestovné a nové lístky

by spravca

Bratislavský dopravný podnik si na november pripravil niekoľko noviniek. Začalo to výmenou označovačov lístkov za nové s väčšou štrbinou a následne aj príchodom širších lístkov, ktoré tvoria násobok plochy pôvodného lístka. Zvýšilo sa aj cestovné, pričom jediné, čo nešlo hore je SMS cestovné, ktoré naďalej stojí 1 EURO a platnosť takéhoto lístka zostáva 70 minút. Cestovné zdraželo, hoci lístok je platný aj do prímestských častí a blízkych okresov. Systém zón, ktorý dopravný podnik predstavil je však šialenosť, ktorá skôr ako by lákala odpudzuje. Nedokáže sa v ňom na prvý pohľad vyznať ani starší, no ani mladší cestujúci. V rámci objavovania Bratislavy teda musíme hlbšie do vrecka, no zjednodušená doprava by nás mala čakať v prípade cestovania do blízkeho okolia Bratislavy.

Nové lístky:
Nové širšie lístky nesú označenie IDS BK – Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja. Pôvodná cena 90 centov je dnes 1,20 €.

Nový dopravnný systém bratislavského kraja

Za náš magazín a niekoľko ďalších sme spoločne s materským magazínom požiadali dopravný podnik o niekoľko odpovedí na otázky, aby sme mohli zostaviť článok. Naša prosba bola odignorovaná a za dva týždne a viac sme napriek uverejnenému kontaktu na tento účel odpovede nedostali. Veríme, že dostatočné informácie poskytnú aj uvedené fotografie.

Nový dopravnný systém bratislavského kraja

You may also like

Leave a Comment