Ako efektívne odpudzovať mačky a psy

by spravca

Už vás prestáva baviť neustále prenikanie psov a mačiek z ulice na váš pozemok a chcete mu účinne a dlhodobo zabrániť? Predstavíme vám moderný a praktický prístroj, ktorý vás podobného problému zbaví takmer okamžite.

Charakteristika, využitie a výhody odpudzovača

Túlavé respektíve pouličné mačky sa často zdajú na prvý pohľad neškodné, pravdou však je, že v mnohých prípadoch môžu prenášať rozličné choroby, ktorými sa následne môžu nakaziť vaši domáci miláčikovia. Aby ste sa podobnému problému vyhli, stavte na ultrazvukový odpudzovač mačiek Deramax Kitty, ktorého premenný kmitočet a intenzita zabraňuje riziku, že by si mačky na jeho pôsobenie zvykli a prestalo by im vadiť. Namiesto toho sú ultrazvukové signály šíriace sa z odpudzovača pre mačky natoľko rušivé, že sa im budú vyhýbať širokým oblúkom. Jednoducho povedané, mačkám signál vadí, na druhej strane im však nijakým spôsobom fyzicky neubližuje a ide tak o oveľa humánnejšiu metódu ich odpudenia z vašej záhrady ako sú niektoré iné bežné alternatívy.

Kým vo vnútornom priestore je zariadenie účinné na ploche 250 metrov štvorcových, v exteriéri by malo byť inštalované pod uhlom 120 stupňov, aby sa následne jeho signál dostal až do vzdialenosti 12 m. Výhodou je navyše fakt, že spomínaný prístroj sa dá využívať tiež ako odpudzovač psov z ulice, od ktorých tak váš domáci psík nedostane blchy a aj vaša záhrada bude chránená pred spustošením pouličnými psami. Bezproblémové napájanie odpudzovača zabezpečuje externý sieťový adaptér a určite oceníte tiež päťročnú záruku.

Odpudzovače zamerané na iné druhy škodcov

Ďalšou skupinou častých škodcov sú spevavce a tu nemáme na mysli len holuby, ale aj vrabce, drozdy, škorce či ďatle. Od balkónu či terasy zanesenej vtáčím trusom vás ochráni ultrazvukový plašič vtákov Deramax Bird s automatickou zmenou frekvencie a výkonu. Pri montáži pod uhlom 40 stupňov dosahuje jeho účinnosť v exteriéri 40 metrov.

V neposlednom rade trápia mnohých majiteľov rodinných domov a záhrad hlodavce ako napríklad myši, potkany, lasice či kuny. V dnešnej dobe však pasca na myši týmto hlodavcom nemusí ublížiť, ak dáte prednosť elektronickým odpudzovačom, ktoré sú nemenej účinné tiež na chalupe alebo v drevenici, kde tak môžete v pokoji oddychovať.

You may also like