Horúca novinka od Audi sa bude vyrábať na Slovensku

by spravca

Nemecká automobilka Audi predstavila na oficiálnom uvedení v Číne svoj nový „kúsok“ – štýlové SUV-čko nesúce označenie Q8. Zvonku zaujme svojím elegantným zjavom, interiér má patriť k najpriestranejším vo svojej triede. Výrobca vychvaľuje terénne vlastnosti svojho nového počinu a so zaujímavostí nemožno opomenúť hlasové ovládanie, vďaka ktorému sa v autíčku budete cítiť, ako keby ste ovládali legendárny KITT z Knight Rider-a.

Vyrábať sa bude v Bratislave

Audi Q8 nie je určené len pre ázijský trh, dostane sa i do Európy a vyrábať sa bude v Bratislave – vo Volkswagene. Slovensko potvrdzuje svoju významnú úlohu v automobilovom priemysle. Autá tu „skladá“ množstvo svetových výrobcov, funguje u nás špičková infraštruktúra, dostupné sú najrôznejšie dielčie komponenty. Na Slovensku má svoju tradíciu aj výroba pneumatík. Horúce počasie panujúce už v týchto dňoch doslova žiada osvedčené letné pneumatiky matador.

V bratislavskom závode majú s výrobou SUV-čiek bohaté skúsenosti. Svetlo sveta tu uzreli kúsky z radov Volkswagen Touareg, Porsche Cayenne či Audi Q7.

Pirát ciest

Ale späť k luxusnému Audi Q8. Novinka prestížnej nemeckej automobilky nebude rozhodne lacný špás. Stáť by malo viac ako stotisíc eur. Nuž, ale za atraktívne autíčko, ktoré vytiahne z nuly na stovku za 4,7 sekundy, ktoré navyše ponúka bezpečnosť na cestách, veľké hliníkové disky kolies, zaujímavý oranžový lak, hospodárnosť či maximálnu rýchlosť až 250 km/h, asi ani nejde „pýtať“ menej.

Audi pri svojej novinke dbalo aj na imidž. Skosená zadná časť na štýl kupé, dynamický vzhľad, „namakaný“ interiér. To všetko je samozrejmosťou. Pneumatiky 305/35 by mali zaistiť maximálny komfort a stabilitu na cestách. „Prezúvači“ určite ocenia, že lacné pneumatiky so šírkou 305 a profilom 35 sa dajú bez problémov zohnať napríklad aj cez internet.

 

 

 

 

 

You may also like