Izba číslo 13, Cintorínska 7, Bratislava

Izba číslo 13 – adrenalínová atrakcia pre mladých v centre Bratislavy

by spravca

Ojedinelá atrakcia zapájajúca skôr mladých ľudí do prekvapivo adrenalínovej akcie spočíva v jednoduchosti hry na jedinom miesto zloženom z niekoľkých miestností plných hádaniek a indícií. Niečo na spôsob policajnej práce, dobrodružstva vo filme plnom záhad a rébusov a to všetko nakoniec zmiešané s dávkou zábavy a adrenalínu… nefalšovaného adrenalínu. Mladým ľuďom sa v Bratislave priamo oproti nemocnici Sv. Michala v samotnom centre Bratislavy na Cintorínskej ulici, podarilo sprevádzkovať ojedinelú atrakciu, na ktorú môžete pokojne dotiahnuť kamaráta z Rakúska, či Uzbekistanu.

Izba číslo 13, Cintorínska 7, Bratislava

Je to celkom jedno, keďže azda ani jediná zo šifier si nevyžaduje slovenčinu a ani matematiku. Izba číslo 13 je zábavnou atrakciou, zloženou z len pár miestností, cez ktoré sa dostanete len ak zapájate hlavu a premýšľanie. Hracie pole je to, kde stojíte a v ktorom sa pohybujete. Pravidlá sú jasné, použiť hlavu a nájdené indície, aby ste odhalili cestu von.

Atrakcia určená pre všetkých s chuťou po dobrodružstve

Izba číslo 13 je zaujímavou atrakciou, ktorá vzbudzuje akčnosť, premýšľanie, dokáže na počudovanie veľmi dobre zabaviť celé kolektívy ľudí. Žiada si, aby ste hľadali v miestnosti všetko nezvyčajné, zahrali sa na vyšetrovateľa, lovcu tajomstiev a možno aj mentalistu. V miestnosti sa nachádza niekoľko hesiel, ktoré tvoria cestu do iných miest. Ku kľúčom k zámkom, alebo k miestam. Každé odomknuté miesto nemusí obsahovať ďalší kľúč, ale pokojne obrázok, ktorý navedie na správnu cestu, alebo naopak len zamotá celé „vyšetrovanie“. Ak sa pýtate, ako je možné ľudí zabaviť v jedinej miestnosti niekoľkými hádankami, potom je odpoveď jednoduchá. Adresu už máte, stačí sa len objednať, či osobne prísť.

Ako sa pripraviť na pobyt v Izbe číslo 13

Najdôležitejšie otázky, ktoré môže návštevník mať, sú presne tie, ktoré sme mali pred návštevou aj my. Nepochybujeme, že ich zodpovedaním pomôžeme vec pochopiť potenciálnym návštevníkom do budúcna oveľa lepšie.

 1. Čo si obliecť? Je to úplne jedno. Zašpiniť sa nemáte ako a kde. Ide o byt so zariadením a množstvom kľúčov, zámkov a dôkazov z nedokončeného policajného vyšetrovania. Je tu čisto, takže žiaden strach čo na seba. Sveter a bunda však budú možno príliš. O veci sa postará recepcia
 2. Čo sa stane na konci? Keď sa podarí splniť všetky úlohy, ste víťazi daného momentu a jedni z mála, komu sa to podarí. Keď sa vám to nepodarí… tak žiaden skutočný vrah sa po hodine nevráti. Žiaden strach!
 3. Čo ak chcem na záchod? Ťažko povedať. Ale pre istotu si odskočte ešte pred absolvovaním.
 4. Čo zranenia, či fyzická námaha?  Zraniť sa tu nedá ako a fyzická námaha je minimálna. Nedvíhate nič a ani nemusíte nič prekladať a namáhavo prestavovať. Až na odomykanie zámkov si vystačíte s jedinou rukou
 5. Môžem používať mobil? Nekazte radosť a zábavu, no ták… 🙂 ale keď už sme pritom, v miestnosti, aj v tej vedľa, je menej svetla. Tak ak potrebujete svetla viac, nie je nič stratené. Po vstupe si ho nájdite a je vaše. Teda aspoň počas hry.
 6. Čo keď sa nepohneme nikam? Keď sa nepodarí absolútne nič odhaliť a na nič prísť, potom nemusíte byť celkom stratení. Existuje spôsob, ako získať nápovedu. Vždy nejaký existuje. Stratiť sa v spleti indícií a možných kľúčov nemôže naozaj nikto. A predsa je to za každých okolností zábava.
 7. Prikazuje tam niekto niečo robiť? V miestnosti ste sami, partia, ktorú si sami zložíte z ľudí, ktorých chcete vy sami. Dvaja, alebo až piati. Je to na vás. Nikto vám neprikazuje, čo robiť. Vy sami musíte objaviť, čím v miestnosti začať a čo vykonať, aby ste sa dostali ďalej.

Ideálny návštevník

Za ideálneho návštevníka si dovoľujeme považovať ľudí vo veku od 13 do 99 rokov. Chce to premýšľanie, či rôznorodý pohľad na veci a znamenia na hracom poli. Každý objaví niečo iné. Najlepšie ak je tím ľudí v zložení od 2 do 5 naozaj pestrý. Piati mladíci s rovnakými záujmami nebudú tak úspešní, ako ľudia rôznorodí. Najmä ak aj ich talent sa bude líšiť. Rodina a niekoľko generácií v skupine môžu byť partiou, v ktorej sa môže jeden člen rodiny prejaviť pred druhým v situáciách, v akých sa ešte nemali možnosť spoznať. Tak prečo do toho neísť?

 • Úhrada: Platená služba
 • Dostupnosť: najlepšie kontaktovať priamo danú prevádzku:
 • Adresa: Cintorínska 7, oproti nemocnici Sv. Michala, rovnaká budova a vchod ako poisťovňa Dôvera (prevádzky sú tiež v Trenčíne a Košiciach)
 • Cena: 50 EUR pre celú skupinu, zákazník určí či 2, 3, 4 alebo 5 členov
 • Rezervácie: http://www.izbacislo13.sk/ba/rezervacie
 • Naše hodnotenie: reálne odskúšané a úprimne odporúčané. Prekonalo očakávania a pobavilo na toľko, že máme aj po niekoľkých dňoch o čom rozprávať. Zaujímavosťou miesta je, že keď vyjdete a chceli by ste poradiť skupinke po vás, nejde to. jednak si nedokážete spomenúť, ale aj keby sa to podarilo, pokazíte im zážitok. Celá hracia plocha je dobre pripravená a vy v nej narobíte poriadny neporiadok. Ideálne na voľné dni, keď potrebujete trochu rozpumpovať krv a napätie na vlastnej koži, alebo si prísť len oddýchnuť a zabaviť.

Leave a Comment