Historický festival Červený Kameň

Historický festival Rotestein 2016 a dieťa do 6 rokov za euro

by spravca

Tradičný veľký historický festival na hrade Červený Kameň v Malých Karpatoch, tak krásny a známy mnohým Bratislavčanom, aj v máji 2016 privíta tisícky návštevníkov, ktorí si prídu pozrieť ukážky stredovekého života, bojov, vystúpení, tancov, remesiel a hlavne stredovekej kultúry a zápasenia s ťažkými zbraňami, lukostrelcov, či najväčšieho lákadla – rytierskych súbojov na koňoch.

Historický festival Červený Kameň

28. mája a 29. mája na Červenom Kameni

V sobotu 28. mája a v nedeľu 29. mája majú návštevníci príležitosť pozrieť si opäť počas dvoch dní rôzne miesta, ktoré vypĺňajú umelci, herci, bojovníci a vyznávači zabudnutých remesiel, spôsobov a techník. Tí všetci z viacerých krajín Európy spoločne vytvárajú nezameniteľnú atmosféru podujatia, ktoré je ideálne pre rodiny s deťmi a mladých nadšencov histórie. Každý ročník je totiž zaujímavý tým, že návštevník má možnosť vidieť, čo bežne nevidí a ani nemôže. Sú to len filmy, hoci niektorí z prítomných sa práve na týchto filmoch podieľajú. Lenže už v máji toho všetkého môžete byť súčasťou. A keď zatúžite po nejakom suveníry, chýbať nebudú ani stánky a workshopy s ukážkou rôznych remesiel, kováčov, hrnčiarov aj rezbárov.
Parkovanie bude tradične pred hradom na rozsiahlej lúke a na parkoviskách bezplatné. Lístky sa síce dajú kúpiť v predstihu v sieti Ticketportal, čím sa vyhnete vyčkávaniu v rade pred pokladňou, ba dokonca to vyjde o euro lacnejšie, no najzaujímavejšia je cena pre deti do 6 rokov. Vstupné pre ne je za symbolické EURO, čiže keď máte miesto v aute, berte aj susedovho Ferka.

Vstupné pre dospelých: 11 EUR na jeden deň, na oba dni: 15 EUR (ticketportal má v rámci predpredaja ceny nižšie). Zľavnené vstupné na 7 EUR alebo 11 EUR pre oba dni je určené pre študentov s platným ISIC preukazom, ZŤP, dôchodcov a deti.

Viac o podujatí na oficiálnych stránkach www.historickyfestival.sk

You may also like

Leave a Comment