Rotenstein 2014

Červený Kameň ožije 17. a 18. mája historickým festivalom Rotenstein

by spravca

Rotenstein 2014V čase 17. až 18. mája budú môcť návštevníci, rodiny s deťmi, mladí aj starší, všetci, ktorí milujú históriu a zaujímavé podujatia, navštíviť historický festival na hrade Červený Kameň, ktorý tradične prináša mnoho zaujímavého na videnie, taktiež zážitky a poznanie. Oproti minulým rokom sa môžete tešiť na ešte viac zábavy a súťaže o ceny.

Viac o podujatí na oficiálnych stránkach www.historickyfestival.sk alebo www.rotenstein.sk

Rotenstein je jedinečný a najväčší historický festival na Slovensku. Ide o jediný historický festival, ktorý svojím návštevníkom nielen prezentuje históriu našich predkov, ale umožňuje im aj stať sa súčasťou veľkolepého rytierskeho turnaju na koňoch. Nikde inde na Slovensku sa nezíde naraz toľko rytierov a koní. Len na Rotensteine môžete osobne vstúpiť do  PRÍBEHU RYTIERA.

Tento krát budeme  spolu sledovať osudy mladého rytiera, ktorý sa po smrti svojho otca dostane do učenia k svojmu majstrovi. Budeme ho sprevádzať pri výcviku, vo vojnách, pri dvorských zábavách, či na poľovačkách, aby sme nakoniec zistili, či sa mu podarí poraziť otcovho vraha vo veľkolepom rytierskom turnaji na koňoch. V minulosti bol rytiersky turnaj považovaný za veľmi dôležitú a prestížnu udalosť a k zápoleniu patrili aj mnohé iné aktivity, atrakcie a možnosti. Ľudia sa na turnaj schádzali zo širokého okolia, aby boli súčasťou tejto zmesi impulzov, chutí a vôní. Preto sme pre Vás pripravili rad atrakcií a aktivít, ktorými Vás stredovek jednoducho pohltí…

Na svoje si príde každý, pretože sme pre Vás povolali tých najlepších rytierov, trubadúrov, žoldnierov, muzikantov, kuchárov, kaukliarov a remeselníkov, ktorí spoločne s Vašou fantáziou dokážu nemožné. Aspoň na krátky čas Vás prenesú do dôb dávno minulých. Otcovia budú môcť obdivovať akciu a turnajové zápolenie, matky ochutnávať dávno zabudnuté recepty alebo obdivovať nádherné róby dvorných dám. Nezabudli sme ani na najmenších, pre ktorých je pripravené obrovské množstvo atrakcií, kde sa môžu zabávať pod dozorom našich animátorov, kým Vy budete nasávať atmosféru festivalu plnými dúškami. Na každého z Vás čaká nepreberné množstvo podnetov, stačí sa len porozhliadnuť a vybrať sa za svojím záujmom. A čo by to bol za turnaj, ak by na Vás nečakalo aj nové prekvapenie? O čo ide, to sa dozviete na festivale Rotenstein 17. – 18. mája 2014 na hrade Červený Kameň!

Nechajte sa vtiahnuť stredovekom a sledujte na vlastné oči príbeh rytiera! Šľachetných rytierov, ich družiny a najlepších žoldnierov z okolitých kráľovstiev a kniežatstiev pre Vás naverbovala agentúra HECTOR.

Názov podujatia: Rotenstein : Historický festival
Miesto konania: SNM – Múzeum Červený Kameň, Hrad Červený Kameň
Termín: 17. máj – 18. máj 2014

You may also like

Leave a Comment