Aké výhody vám ponúka cyklovozík?

by spravca

Kedy sa oplatí používať cyklovozíky, v čom spočívajú ich prednosti a čo si pri ich výbere treba všímať? Tieto a ďalšie užitočné informácie sa dozviete z nášho článku. Zároveň si spomenieme aj tému nosičov na bicykle a strešných boxov.

Cyklovýlet pre celú rodinu

Aktívne založení rodičia sa v dnešnej dobe môžu svojim obľúbeným športovým činnostiam venovať aj v spoločnosti svojich menších detí. Moderné, bezpečné a praktické cyklovozíky tak umožňujú rodinám tráviť spoločný čas na čerstvom vzduchu, čo je prospešné nielen pre zdravie všetkých účastníkov, ale aj upevnenie rodinných vzťahov. Existujú rôzne druhy detských vozíkov, najčastejšie sa však stretávame s vozíkmi, ktoré sa pripevňujú za zadné koleso vášho bicykla. Populárnou alternatívou je tiež bežecký set, ktorý je možné tlačiť pred sebou prípadne kočíkový set, ktorý si v porovnaní s klasickým detským kočiarom oveľa jednoduchšie poradí s nerovným terénom a je preto ideálnou voľbou pre výlet do prírody.

Čo sa týka dostupných produktov, obľúbenými značkami od skúsených výrobcov sú predovšetkým Thule Chariot, Qeridoo a Croozer. Tie najlepšie modely sú vybavené odpružovacím systémom, ich chod je veľmi tichý a deti sa v nich cítia pohodolne a príjemne. K dispozícii sú verzie v rôznych farebných prevedeniach, ktoré tak môžete skombinovať s vaším bicyklom prípadne si zvoliť farebný tón podľa preferencie vášho potomka.

Produkty, ktoré sa oplatí zvážiť

V prípade, že sa chystáte cyklistike venovať mimo vášho domova, odporúčame vám zaobstarať si tiež vhodný nosič na bicykle, ktorý je možný v závislosti od zvoleného modelu pripevniť buď na strechu alebo kufor respektíve zadné dvere vášho automobilu. Podobne ako pri cyklovozíkoch, aj v kategórii nosičov na bicykle rozlišujeme viaceré druhy, z ktorých niektoré sú priam stvorené pre transport elektrobicyklov, zatiaľčo ďalšie sú určené na ťažné zariadenie. Líšiť sa môže tiež kapacita jednotlivých nosičov, ktorá sa štandardne pohybuje v rozmedzí dvoch až štyroch bicyklov.

V neposlednom rade si môžete zadovážiť aj kvalitný strešný box, ktorý vám ponúka praktický priestor navyše, či už za účelom prepravy športového alebo iného náčinia. Pri výbere primeraného boxu treba samozrejme v prvom rade vychádzať z druhu a značky vášho vozidla vzhľadom na odlišné parametre jednotlivých automobilov.

You may also like