Zimná dovolenka s deťmi. Pomôcky, ktoré nutne potrebujete

Zimná dovolenka s deťmi. Pomôcky, ktoré nutne potrebujete

by spravca

Malé deti a zimná dovolenka sú spojením, ktoré mnohí rodičia považujú za nereálne. Hovorí sa, že na každý problém existuje riešenie. Vďaka praktickým pomôckam zimnú dovolenku s deťmi zrealizujete a dokonca si ju užijete.

Kompletne sa zbalíte a ešte vám zostane miesto na lyže

Na zimnú dovolenku potrebujete nielen veľa teplého oblečenia, ale tiež športové potreby. Požičiavať si lyže vyjde draho a navyše si jazdu neužijete tak, ako s vlastnými lyžami alebo snowboardom. Lyžiarska výbava je sama o sebe náročná na úložný priestor. K tomu si pridajte oblečenie a hračky pre deti. Zdá sa vám, že vaše malé auto takúto úlohu nezvládne? Zabudli ste, že máte v aute voľný priestor. Teda nie priamo v aute, ale na aute.

Strešný box a nosič lyží

Na strechu vozidla sa dá umiestniť strešný box, do ktorého uložíte oblečenie a drobnosti pre deti. Do kufra auta sa zmestia detské cyklovozíky. Boxy sa vyrábajú i v užšom prevedení, čo umožňuje na priečniky pripevniť športové pomôcky. Na nosiče lyží je možné pripevniť lyže, palice i snowboard. Existuje tiež variant strešných boxov, ktorý je priamo určený na prevážanie lyží. Box na lyže je dlhší a užší.

Aj s malými deťmi si užijete lyžovanie a turistiku

Do hôr neodporúčame brať športové kočiare. Kočiar využijete naozaj len pri prechádzkach. Radšej si v kufri auta nechajte miesto na iné dve pomôcky – na detský turistický nosič a cyklovozík. Zdá sa vám absurdné vliecť do hôr cyklovozíky? Napriek názvu ide o pomôcku, ktorá je využiteľná na veľa spôsobov.

Detský cyklovozík a detský turistický nosič

K detskému cyklovozíku sa predávajú prídavné lyžiarske sety. Sety pozostávajú z nastaviteľných teleskopických tyčí a z lyžín. Teleskopické tyče slúžia na pripevnenie cyklovozíka k pásu. Keďže ide o teleskopický systém, dĺžku tyčí si dokážete prispôsobiť. Niekto preferuje vozík v tesnom závese za sebou a iný chce pri lyžovaní viac priestoru. Tyče sa pripevňujú k popruhu, ktorý je upevnený k vášmu pásu. Nemusíte sa obávať, že by vás popruh tlačil. Je polstrovaný a dostatočne široký. Lyžiny napojíte na cyklovozík namiesto koliesok. Detské cyklovozíky sa predávajú v prevedení pre jedno alebo dve deti. Vo vozíku je dieťa v bezpečí, ale myslite na to, že v zime je nutné dokúpiť do vnútra vozíka teplučký fusak. Samozrejme, že s vozíkom je možné realizovať len bežkovanie. Cyklovozík dobre poslúži aj na prechádzky zimnou prírodou. Druhou možnosťou turistiky s deťmi je detský turistický nosič. S drobcom na chrbte máte voľné ruky a lepšie sa vám bude stúpať do kopcov.

You may also like