Sú hliníkové okná a hliníkové vchodové dvere tou správnou voľbou?

by spravca

Hliníkové okná sa postupom času umiestnili na trhu na popredných priečkach, a to hneď z viacerých dôvodov. Hliník patrí medzi top materiál vo „svete stavebníctva“, vyniká mimoriadnou odolnosťou voči vplyvom vonkajšieho prostredia, ba dokonca disponuje prvotriednou stabilitou. Odoláva štiepaniu, nemení svoj pôvodný tvar a ďalšia z predností je, že nepraská. Hliníkové okná sú až trikrát silnejšie ako plast a štyridsaťkrát silnejšie ako tradičné drevo. Pýtate sa, prečo je vhodné siahnuť po hliníkových oknách a dverách? Je pravda, že si vyžadujú vyššiu investíciu ako plastové či drevené okná? A čo ich dizajn, je fádny alebo naopak, nadčasový a splní očakávania aj náročnejších zákazníkov?

Zabudnite na deformácie, zmenu farby či hrdzu

Hliník je preferovaný vďaka svojim bezkonkurenčným vlastnostiam – odoláva UV žiareniu, nevyžaduje si údržbu a výborne odoláva vlhkosti. Zabudnite na deformácie, zmenu farby, hnilobu či hrdzu. Hliníkové vchodové dvere sú dokonca ohňovzdorné a ponúkajú zvýšenú bezpečnosť.

Poddajný materiál, s ktorým sa ľahko pracuje

Hliník je ľahký, poddajný a ľahko sa s ním pracuje, hliníkové dverehliníkové okná ponúkajú vysokú úroveň ochrany voči vetru, vody a vzduchotesnosti pre optimálnu energetickú účinnosť v domácnosti, čo vedie k nižším účtom za energie. Tento materiál je tiež recyklovateľný, čo výrazne znižuje celkovú uhlíkovú stopu všetkých hliníkových okien a dverí. Recyklácia hliníka v skutočnosti vyžaduje iba 5% pôvodnej spotrebovanej energie na jeho výrobu.

Investícia sa vyplatí

Síce si hliníkové okná i dvere vyžadujú vyššiu investíciu oproti iným typom materiálu, tá sa vám postupom času vráti. Neváhajte a kontaktujte odborníka, ktorý vám s výberom pomôže a zároveň vám poradí nájsť produkty, ktoré budú spĺňať vaše očakávania a predstavy.

 

You may also like