Nastal čas na výmenu starých pneumatík za nové?

by spravca

Najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní o kúpe nových pneumatík by mal byť vždy výkon a stav vašich súčasných pneu, od čoho závisí ďalšie rozhodovanie. Možno budete môcť zakúpiť pneumatiky ešte skôr, ako ich budete potrebovať, no v tomto prípade by ste mali mať k dispozícií miesto, kde ich budete môcť uskladniť.

Všímajte si dezén a vek pneumatík

Letné pneumatiky by ste mali vymeniť, keď sa dezén začne opotrebovať, bočná stena začne praskať alebo ak sú už vaše pneumatiky príliš staré. Pri posudzovaní veku pneumatík nezabudnite, že životnosť pneu je vo všeobecnosti maximálne päť rokov, pričom je tento faktor ovplyvnený najmä tým, ako často jazdíte a aký štýl jazdy uprednostňujete. Pri pravidelnej a dôkladnej údržbe môžu niektoré pneumatiky vydržať aj viac ako päť rokov, avšak mali by ste si uvedomiť, že výmena pneumatík je potrebná skôr, a to z hľadiska bezpečnosti.

Nečakajte do poslednej chvíle!

Odborníci v pneuservisoch sa zhodnú na názore, že najlepšími ročnými obdobiami na nákup nových pneumatík sú jar a jeseň. Ak už teraz viete, že budete potrebovať najlacnejšie pneumatiky určené na zimné obdobie, nečakajte do poslednej chvíle. Poobzerajte sa po nových zimných pneu, prípadne vám s výberom môžu pomôcť testy pneumatík, vďaka ktorým zistíte špecifickejšie informácie o konkrétnych prenumatikách určených pre vaše vozidlo. Ak hľadáte sezónne pneumatiky, najlepšie je nakupovať ich mimo sezóny. Nižší dopyt mimo sezóny znamená, že je pravdepodobnejšie, že budú dostupné a lacnejšie ako v období najväčšej sezóny. Neváhajte a kontaktujte predajcu, ktorý vám v tomto smere pomôže s výberom, prípadne vás usmerní a poradí s výberom pneumatík, ktoré budú spĺňať vše požiadavky na kvalitu, technické parametre a pochopiteľne aj cenu.

 

You may also like