Kempovanie v okolí Bratislavy až za hranice Slovenska: navštívte niektoré z týchto miest

Kempovanie v okolí Bratislavy až za hranice Slovenska: navštívte niektoré z týchto miest

by spravca

Bratislava, očarujúce hlavné mesto Slovenska, je nielen centrom histórie a kultúry, ale aj vynikajúcou základňou pre outdoorových nadšencov. Bratislava sa nachádza na križovatke Rakúska a Maďarska, a preto vám ponúka množstvo možností na kempovanie a preskúmanie malebného okolia. Či už sa rozhodnete kempovať na Slovensku, alebo navštíviť našich susedov, správna výbava na kempovanie vám uľahčí život. Kam teda vyraziť?

Zlaté piesky

Tento obľúbený kemping ponúka pokojný únik z mestského ruchu vďaka svojej čarovnej lokalite uprostred zelene. Nachádza sa len kúsok od centra Bratislavy, je teda dostupný pre mnohých milovníkov kempingu, ktorí nedisponujú vlastným autom alebo preferujú pohodlie blízkosti mesta.

Zlaté piesky sa rozprestierajú na brehu pokojného jazera a poskytujú dostatok priestoru pre stany a karavany. Nájdete tu taktiež jednoduché chatky, ktoré si môžete vybaviť podla svojho vkusu, alebo sa môžete ubytovať už vo vybavených apartmánov.

Zlaté piesky sa pýšia piesočnou plážou, kde môžete chytať bronz a potom skočiť do jazera. Ak ste ale milovník športov, nemusíte sa báť nudy. Môžete si požičať vodné bicykle, vodné sánky alebo si na súši zahrať volejbal, minigolf, tenis, stolný tenis alebo basketbal. Vaše ratolesti sa zase môžu vyblázniť na destkom ihrisku.

TIP: Viete, ako si zabezpečiť lacné značkové oblečenie (nielen) na turistiku a neminúť pritom celú výplatu?

Národný park Fertő–Hanság

Východne od Bratislavy sa nachádza Národný park Fertő–Hanság, ktorý je spoločným majetkom Maďarska a Rakúska a taktiež zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ďalšou zaujímavosťou je, že tento park sa rozprestiera okolo Neziderského jazera, najväčšieho stepného jazera v strednej Európe.

Kempovanie v Fertő–Hanság ponúka jedinečnú možnosť spoznať rozmanitú faunu a flóru vďaka svojim bažinám a mokradiam, v ktorých žije mnoho obojživelníkov, rôzne druhy rýb a iných vodných živočíchov.

V tomto kempingu je priestor pre dostatočný oddych na piesočných plážach, pozorovanie zvierat alebo dokonca aj turistiku. Je len na vás, ktorú aktivitu si zvolíte. Alebo môžete skúsiť všetky.

TIP: I keď zájdete len kúsok za hranice, je lepšie byť vždy pripravený. A to najmä ak cestujete s deťmi. Viete teda, na čo myslieť pri cestovaní s deťmi?

Národný park Donau–Auen v Rakúsku

Ďalším skvelým miestom na kempovanie u našich susedov je Národný park Donau–Auen, ktorý si zaslúži zmienku.

Konkrétne ide o kemp Neue Donau nachádzajúci sa na pokojnom ostrove uprostred rieky Dunaj. Budete obklopení jemným šumením vody a symfóniou vtáčieho spevu, preto je najmä vhodný pre milovníkov relaxu.

Tento kemp poskytuje základné vybavenie, ako sú hygienické stanice, miesta na piknik a vyznačené cyklistické trasy a turistické chodníky a mnoho ďalších atraktívnych atrakcií.

Kemp Rudava – Malé leváre

Za menej ako hodinu jazdou autom severozápadne od Bratislavy sa nachádza kemp Rudava, blízko obci Malé leváre. Autokemp je vhodný či už na predĺžený víkend alebo na dlhšiu rodinnú dovolenku. Stačí, aby ste správne vedeli, ako sa pripraviť na stanovanie s deťmi a môžete sem zavítať na tak dlho, ako vám srdce ráči.

Kemp vám ponúka štyri druhy ubytovania: stan, chatka, karavan a bungalov. Už je len na vás, ktorú možnosť si vyberte. Čaká tu na vás pripravená gastro jednotka, ktorá slúži ako supermarket, letné kino a športové ihriská (volejbalové, tenisové a mini-futbalové).

Kemp by sa neobišiel bez sociálnych zariadení a sú tu dokonca i novovybudované sprchy.

Ak sa bojíte vaše ratolesti pustiť do jazera, kemp je vybavený detským bazénom a ihriskom, kde sa zaručene nebudú nudiť.

Záverom

Či už ste skúsený kempista alebo nováčik, kempy v okolí Bratislavy vám ukážu krásu a zázrak prírody. Zbaľte si teda kufre, pozbierajte kempingovú výbavu a vydajte sa na nezabudnuteľnú cestu, ktorá vám zanechá nezabudnuteľné zážitky.

 

Mária Helena Gomesová

Obrázky: pexels.com/

 

 

You may also like