Hliníkové vchodové dvere a ich výhody

by spravca

Vyzerajú vynikajúco a sú takmer nezničiteľné. Tieto dve hlavné výhody vravia určite v prospech hliníkových vchodových dverí. Pýtate sa, prečo ich teda nemá každý dom? Dôvodom je zrejme vyššia cena, ktorú za hliníkové vchodové dvere zaplatíte. No táto vyššia cena je opodstatnená. Hliníkové dvere majú totiž aj množstvo ďalších výhod. Akých?

Hodia sa prakticky ku každej stavbe

Veľmi pozitívne je to, že hliníkové vchodové dvere môžete využiť tak na komerčný objekt, panelák, ako aj na rodinný dom. A nezáleží na tom, či sa jedná o starší objekt alebo novostavbu. Dizajn dverí totiž dokážete prispôsobiť presne podľa svojich potrieb. Časy, kedy hliníkové dvere museli byť len v typickej šedej, respektíve striebornej farbe, sú dávno preč. Hliníkové dvere si totiž môžete objednať v rôznych farbách, dizajnoch a tvaroch.

Sú takmer nezničiteľné

Ak hľadáte dvere, ktoré vás bez problémov prežijú, určite siahnite práve po hliníkových. Bez akéhokoľvek preháňania môžeme povedať, že hliníkové vchodové dvere vydržia desiatky rokov. Určite dlhšie ako dvere z plastu. To isté platí aj pre hliníkové okná, ktorých rámy sú tiež takpovediac nezničiteľné.

Nevyžadujú si žiadnu špeciálnu údržbu

Sú na tom podobne ako plastové dvere, ktoré sa takisto pýšia minimálnymi nárokmi na údržbu. Hliníkové dvere, ale aj hliníkové okná, stačí jednoducho pravidelne čistiť. Nepoužívajte však žiadne agresívne chemické prípravky. Úplne postačí bežný saponát a vlažná voda. Nezabúdajte tiež na pravidelné mazanie kovaní a tesnení.

Pri správnom výbere profilu ponúkajú skvelé izolačné vlastnosti

Ak si zvolíte tie najlacnejšie hliníkové dvere, s dostatočnou tepelnou izoláciou rátať nemôžete. No na trhu sú dostupné aj vysokokvalitné hliníkové vchodové dvere, ktoré disponujú izolačnou výplňou, prípadne majú niekoľkokomorový profil s prerušeným tepelným mostom. Ak vám pri výbere dverí záleží aj na úspore energií, určite voľte viackomorové hliníkové dvere.

Sú mimoriadne odolné

Hliník je materiál, ktorý je mimoriadne odolný voči poveternostným podmienkam, ale tiež voči úderom. Takéto dvere sa nijako nedeformujú, ani nekrútia. Môžete si tak byť istí, že vám hliníkové dvere budú slúžiť rovnako dobre aj napríklad po dvadsiatich rokoch užívania.

Samozrejmosťou je tiež ich vysoká bezpečnosť. Ak hliníkové vchodové dvere skombinujete s bezpečnostným zámkom, neželaných návštev sa nemusíte obávať. Čo myslíte? Podľa nás sa investícia do hliníkových dverí určite oplatí.

 

You may also like