Spoľahlivosť a elegancia v zime

by spravca

Zimné obdobie dáva zabrať nielen ľudom, ale aj našim vozidlám. Cesty sú v tomto čase zamrznuté alebo zasnežené a my sa musíme brodiť vo všelijakých podmienkach. Ak nemáte spoľahlivé auto, ktoré má obuté kvalitné pneumatiky, vydať sa na cestu je niekedy doslova horor. V prípade, že denne cestujete niekoľko kilometrov do práce, mali by ste sa tejto problematike venovať o niečo viac.

Ak ste sa stretli s tým, že vás auto niekedy na ceste kvôli množstvu snehu sklamalo, určite ste hľadali riešenie, aby sa to už nezopakovalo. Jedným z nich sú zimné pneumatiky Matador, s ktorými sa môžete vybrať aj do zamrznutého Ruska. Vďaka tomu, že sú špeciálne prispôsobené na náročné zimné podmienky, nenechajú v koncoch žiadneho vodiča. Ideálne sú pre ľudí, ktorí žijú vo vyššie položených oblastiach, kde snehová nádielka dokáže narobiť veľké problémy. Model Matador MP 54 Sibir Snow je priekopníkom vo svojej oblasti, ktorý si obľúbilo množstvo vodičov. Tieto pneumatiky majú dizajnovo dobyvačný a do detailu prepracovaný dezén, ktorý dokáže odvádzať všetku vodu a sneh z kontaktnej stopy, po ktorej sa vydáte. Skvelý záber pneumatík je docielený dostatočne hlbokými blokmi behúňa, ktoré dokážu vytvárať zárezy a zahryznú a nielen do zasneženej, ale aj zamrznutej vozovky. Tento model je výbornou voľbou pre všetkých, ktorí chcú nielen kvalitu, ale aj spoľahlivosť.

Súčasťou kolies sú nielen pneumatiky, ale aj disky. Stále viac motoristov využíva práve hliníkové disky, ktoré sú síce podstatne drahšie ako plechové, no majú mnoho výhod. Ich prednosťou je dizajn, na ktorý kladú dôraz najmä mladšie ročníky. Alu disky sa vyznačujú ľahšou váhou a jednoduchšou starostlivosťou. Oproti tým plechovým vám vydržia omnoho dlhšie, pretože sú nielen pevnejšie, ale aj spoľahlivejšie. Toto sú hlavné dôvody, prečo záujem o ne každoročne stúpa. Ak sa pre ne rozhodnete aj vy,  vaše auto bude v kombinácii s modelom Sibir Snow nielen spoľahlivé, ale aj elegantné zároveň.

Samozrejme existujú aj iné značky a modely, ktoré vás dokážu osloviť. Ak sa chcete pozrieť na to najlepšie, čo trh ponúka, vyhľadajte si aktuálne testy pneumatík. Vytvára ich každoročne renomovaná spoločnosť ADAC a niektoré motoristické magazíny. Ich cieľom je pomôcť pri rozhodovaní vodičom, ktorí hľadajú spoľahlivosť za rozumnú cenu.

You may also like